REKLAMA

SsangYong na najwyższym szczycie Karkonoszy

SsangYong na najwyższym szczycie Karkonoszy14.08.2008
Tylko raz w roku, najwyższa góra w Polsce, na którą można wjechać rowerem, otwiera się dla kolarzy. Co roku ten 14 kilometrowy podjazd przyciąga najlepszych polskich zawodników. 3 sierpnia 2008 roku w Karpaczu odbył się ...

... już osiemnasty UPHILL RACE ŚNIEŻKA 2008. W tym roku Śnieżka po raz pierwszy została zdobyta przez samochody marki SsangYong.

SsangYong na najwyższym szczycie Karkonoszy 1 Trasa bikemaratonu biegła głównymi ulicami Karpacza, aż do granicy Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie zawodnicy wjechali na niebieski szlak prowadzący na sam szczyt Śnieżki. Ta trasa jest na pewno jedną z najpiękniejszych w Polsce.

UPHILL RACE ŚNIEŻKA 2008 zakończył się wspólnym pilotowanym zjazdem na bullę pod skocznie Orlinek, gdzie zawodnicy mogli wziąć udział w niecodziennych zawodach podjazdu pod bullę. Po mimo zmęczenia wielu zdecydowało się na tę konkurencję i przy gorącym dopingu licznie zgromadzonej publiczności próbowali wjechać jak najwyżej. Następny UPHILL RACE ŚNIEŻKA już za rok w Karpaczu.

Tym razem najszybciej na 1603 metry nad poziomem morza wspiął się Marek Galiński. Na 10 dni przed wyjazdem na Olimpiadę w Pekinie nasz reprezentant nie pozostawił żadnych szans rywalom i od startu do mety to on prowadził cały peleton. Niestety nie udało mu się pobić rekordu wjazdu. Z czasem 55 minut i 55 sekund był gorszy o ponad 3 minuty

Źródło: SsangYong
REKLAMA