SsangYong na targach motoryzacyjnych w Paryżu

SsangYong na targach motoryzacyjnych w Paryżu08.10.2008
Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu, koreański producent przedstawił koncepcyjny model - C200. Nowy SUV marki SsangYong należał będzie do grupy terenowych kompaktów ...

Nowy SUV marki SsangYong należał będzie do grupy terenowych kompaktów. Tym samym wzbogaci ofertę SsangYong o miejskiego crossovera.

SsangYong na targach motoryzacyjnych w Paryżu 1Nazwa nowego SUV’a – C200- podkreśla jego charakter : kompaktowy (Compact), miejski (City), wygodny, praktyczny (Convenience). To samochód o młodym, miejskim imidżu. Swoim atrakcyjnym, modnym wyglądem i przyjazną środowisku jednostką napędową, będzie wyznaczał standardy dla kompaktowych, miejskich SUV’ów. Dla koreańskiego producenta C200 stanowi strategicznym model na europejskim rynku. Jego zadaniem będzie umocnienie pozycji Ssangyong w Europie.

„Model C200 stanowi punkt zwrotny w długoterminowej strategii SsangYong Motor. To pierwszy produkt, który zapowiada ofensywę modelową SsangYong. Zmianie ulegnie zarówno dotychczasowa koncepcja stylistyczna (samochody SsangYong będą projektowane przez włoskie studio ItalDesign) oraz technologiczna (rozszerzenie oferty o modele oparte na samonośnym nadwoziu).” – powiedział Suk-ho Lim, Dyrektor Zarządzający sprzedażą samochodów SsangYong poza Koreą.

SsangYong na targach motoryzacyjnych w Paryżu 2 C200 to pierwszy SUV Ssangyong’a oparty na samonośnym zawieszeniu i nowym układzie napędowym. Model ten będzie oferowany z nowoczesny 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 175 KM, charakteryzującym się niską emisją dwutlenku węgla do atmosfery, spełniający standardy Euro V. Napęd samochodu przenoszony będzie na przednią lub na obydwie osie, za pomocą sześciobiegowej skrzyni biegów.

C200 pojawi się w ofercie sprzedażowej pod koniec 2009 roku. Poza koncepcyjnym C200, na tegorocznych targach, ssangYong zaprezentował również całą dostępną obecnie gamę modelową: Rextona II, Kyrona, Actyona oraz Actyona Sportsa.

Źródło: SsangYong Poland