Almeco Sp. z o.o. wyłącznym importerem Ssangyong

Almeco Sp. z o.o. wyłącznym importerem Ssangyong05.05.2004 Pomiędzy firmami Ssangyong Motor Company a Almeco Sp. z o.o. podpisana została umowa, na mocy której spółka Almeco została Wyłącznym Importerem samochodów Ssangyong w Polsce ...

Południowo-koreańska firma Ssangyong Motor Company jest znanym producentem samochodów sportowo-użytkowych (SUV). W dążeniu do zajęcia wysokiego miejsca wśród czołówki firm motoryzacyjnych produkujących pojazdy typu SUV, Ssangyong przystąpił kilka miesięcy temu do szerokiej ekspansji na rynkach całego Świata. W wyniku tych działań pomiędzy firmami Ssangyong Motor Company a Almeco Sp. z o.o. podpisana została umowa, na mocy której spółka Almeco została Wyłącznym Importerem samochodów Ssangyong w Polsce.

Almeco Sp. z o.o. wyłącznym importerem Ssangyong 1 Założona w 1954 firma Ssangyong Motor Company jest od ponad już 50 lat liczącym się producentem samochodów. Działalność rozpoczęła od wytwarzania m.in. samochodów ciężarowych i autobusów oraz pojazdów wyspecjalizowanych – takich, jak betoniarki samochodowe czy samochody straży pożarnej. Marka Ssangyong powstała w 1986, kiedy grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors i przystąpiła do rozwoju ich produkcji na dużą skalę. Od czasu wprowadzenia do sprzedaży nowych pojazdów typu SUV w 1988 roku firma Ssangyong zyskała sobie szerokie uznanie jako producent pojazdów rekreacyjno-użytkowych o wysokim stopniu innowacyjności technicznej i wysokiej jakości wykonania. W 1991 roku firma nawiązała strategiczne porozumienie z Mercedes-Benz AG, dzięki któremu Ssangyong stosuje najnowszą technologię i gwarantuje najwyższą jakość w produkcji silników i zespołów napędowych.

Wprowadząjąc rozległe programy restrukturyzacji i wdrażając nowe metody zarządzania, Ssangyong stale rozwija swój potencjał projektowy i badawczo-rozwojowy. Firma dokonała ponadto przebudowy światowej sieci sprzedaży oraz przeprowadziła radykalne zmiany w sferze obsługi posprzedażnej. Swoje bardzo dobre wyniki zawdzięcza m.in. wielkiemu sukcesowi sprzedaży modelu Rexton – luksusowego i nowoczesnego samochodu terenowego zaprezentowanego po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku.

Obecnie Ssangyong Motor Company zainteresowana jest pozyskiwaniem strategicznych aliansów z partnerami zagranicznymi – jako sposobu zdobywania szerszego dostępu do rynków międzynarodowych. Dzięki nowym nakładom inwestycyjnym przewiduje się kontynuację procesu rozwoju bieżącej oferty a także prezentowania nowych propozycji modelowych już w najbliższej przyszłości.

Aby nie zawieść zaufania swych klientów Ssangyong Motor Company zamierza wciąż inwestować w coraz wyższą jakość produkcji i przedstawiać coraz to nowe produkty, kładąc szczególny nacisk na ogromne znaczenie współdziałania sfery badawczo-rozwojowej, sprzedaży oraz obsługi posprzedażnej. Przewidywane są również kolejne nakłady w dziedzinie zwiększenia wydajności produkcji oraz wzmocnienia struktur sprzedaży oraz obsługi klienta, tak w operacjach krajowych jak i zagranicznych. Rozbudowana zostanie na całym świecie sieć dealerska i serwisowa. Dlatego też, również w Polsce nie może zabraknąć samochodów sprzedawanych pod marką Ssangyong.

"Firma Almeco posiada wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Wprowadziliśmy na rynek i przez ponad 11 lat reprezentowaliśmy w Polsce markę Saab – dało nam to wiedzę i doświadczenie w dystrybucji niszowych i luksusowych samochodów" – mówi Maciej Cendrowicz, Prezes Zarządu Almeco. "Jesteśmy więc przekonani, że teraz będziemy cennym, doświadczonym i wiarygodnym partnerem handlowym dla Ssangyong Motor Company. Almeco stworzy w Polsce sieć dealerską i serwisową dla samochodów marki Ssangyong i nie mamy wątpliwości, że w krótkim czasie odniesiemy sukces w sprzedaży w Polsce samochodów tej marki. Modelami sprzedawanymi w Polsce będą Musso, Musso Sports, Korando oraz luksusowy Rexton".