REKLAMA

SUT 1 Concept - wielka światowa premiera w Genewie

SUT 1 Concept - wielka światowa premiera w Genewie10.02.2011
Po dwóch latach nieobecności SsangYong wraca na światowy rynek motoryzacyjny z nowym autem koncepcyjnym o nazwie SUT 1, który zaprezentuje podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. W międzyczasie firma inwestowała w przyszłość,...

... czego potwierdzeniem jest genewska premiera czterodrzwiowego pickupa oferującego szeroki zakres możliwości i atrakcyjny wygląd.

SUT 1 Concept - wielka światowa premiera w Genewie 1W grudniu 2010 r., po trudnym okresie ekonomicznych zmagań, indyjski lider sektora samochodów użytkowych Mahindra & Mahindra potwierdził, że przejmuje kontrolę nad koreańską spółką. Pawel Goenka, Prezes odpowiedzialny za motoryzacyjną filię Mahindra & Mahindra, w licznych wywiadach podkreślał wysoki potencjał technologiczny, innowacyjność i zaangażowanie, które wykazała firma SsangYong, i które zadecydowały o przejęciu koreańskiego producenta.

Nowy pickup o nazwie SUT 1 to coś więcej, niż przyciągające wzrok auto: prezentowany podczas światowej premiery model łączy zalety czterodrzwiowego crossovera z praktycznymi możliwościami, jakie oferuje pickup. Poprzez swoją bazową koncepcję SUT 1 będzie mógł promować nowe trendy.

Długość auta wynosi 4985mm, szerokość 1910mm, a wysokość 1755mm. Takie wymiary oferują dużą przestrzeń i modułowość. Ssangyong SUT 1 mimo swoich gabarytów jest autem przyjaznym dla środowiska co potwierdza spełnienie wymogów dotyczących emisji spalin, zgodnych z normą Euro 5. Silnik diesla rozwija maksymalną moc 155 KM, generując maksymalny moment obrotowy 360 Nm, dostępny w zakresie od 1500 do 2800 obrotów/minutę.

SUT 1 Concept - wielka światowa premiera w Genewie 2 Nowy model będzie proponowany do wyboru z ręczną, 6-biegową skrzynią biegów lub też z automatyczną skrzynią biegów, z napędem przednim lub na cztery koła. Sprzedaż w Europie powinna rozpocząć się w pierwszej połowie 2012 r.

Już wkrótce marka Ssangyong będzie dostępna również w Polsce. Należąca do grupy Alcopa spółka Ssangyong Motors Polska wprowadzi na nasz rynek nowy model Korando - kompaktowy crossover o atrakcyjnym designie i dużych możliwościach eksploatacyjnych (nowe Korando może m.in. ciągnąć przyczepę o masie do 2 ton).

Tutaj można zobaczyć więcej wizualizacji pickupa SUT1.

Źródło: Ssangyong
REKLAMA