REKLAMA

Zwierzak bezpieczny w podróży

Zwierzak bezpieczny w podróży18.07.2006
Ssangyong Poland został partnerem akcji "Zwierzak bezpieczny w podróży". Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza podczas jazdy samochodem i informowanie o bezpiecznych metodach przewożenia zwierząt domowych ...

Ssangyong Poland został partnerem akcji "Zwierzak bezpieczny w podróży". Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza podczas jazdy samochodem i informowanie o bezpiecznych metodach przewożenia zwierząt domowych.

Zwierzak bezpieczny w podróży 1 Ssangyong włączył się w akcję w celu ułatwienia kierowcom transportu swych ulubienców a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy zwierzaków i ich właścicieli. Wielu posiadaczy zwierząt nigdy nie wyjeżdża ze swoim zwierzakiem, obawiając się komplikacji związanych z przewozem pupila w aucie. Wszyscy wiemy, że przewożenie zwierząt może sprawiać kłopoty. Celem akcji jest propagowanie bezpiecznego przewozu zwierząt. Ssangyong chce przekonać właścicieli zwierząt do stosowania kilku prostych reguł, które ułatwią podróż zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom.

Najlepiej do przewożenia domowych zwierzaków nadają się samochody typy kombi lub van: można wtedy przewozić zwierzę w specjalnie przygotowanej przestrzeni bagażowej, wyłożonej matą ochronną, która zapewnia psu dobrą przyczepność. Jeżeli nie mamy samochodu typu van, możemy posadzic psa na tylnym siedzeniu i przypiąć go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Małe zwierzęta, np. koty lub króliki, możemy przewozić w specjalnym transporterze, umieszczonym na tylnej kanapie auta i przypietym pasami bezpieczeństwa. Jest on wykonany z plastiku, dzięki czemu jest lekki.

Niektóre zwierzęta, podobnie jak ludzie, cierpią na chorobę lokomocyjną, zatem przed dłuższą podróżą wskazana jest wizyta u weterynarza, który udzieli porady jak uniknąc tego przykrego problemu. Na trzy godziny przed planowana jazdą nie należy karmić zwierząt a w czasie podrózy trzeba zapewnić im dopływ świeżego powietrza. Stosując się do tych porad możemy śmiało ruszać w trasę i nie zastanawiać się, kto w tym roku zaopiekuje się naszym pupilem podczas urlopu.

Organizatorem akcji "Zwierzak bezpieczny w podróży" jest miesięcznik "Cztery Łapy". Więcej informacji w Internecie, pod adresem: http://zwierzakbezpiecznywpodrozy.pl.

REKLAMA