REKLAMA

Nowy, koncepcyjny CUV: SsangYong XIV-2

Nowy, koncepcyjny CUV: SsangYong XIV-214.02.2012
SsangYong to marka, która od dłuższego czasu bez większego powodzenia próbuje zakorzenić się w Europie. Wygląda jednak na to, że przedstawiciele koreańskiej firmy nie porzucili nadziei na podbicie serc Europejczyków, ...

...ponieważ przygotowują nową, specjalną premierę z okazji jednego z ważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na naszym kontynencie, jakim jest Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie.

Nowy, koncepcyjny CUV: SsangYong XIV-2 1 Cóż więc będziemy mogli zobaczyć w marcu na stoisku SsangYonga? Ma to być koncepcyjny pojazd XIV-2 „kabriolet”. Gdyby ktoś nie pamiętał, to model o podobnej nazwie – XIV-1, a właściwie protoplastę XIV-2 mogliśmy oglądać w zeszłym roku podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie.

Nowy koncept ma także drugą, dłuższą nazwę: eXciting User Interface Vehicle 2 i jak zapowiada producent jest CUV-em (crossover utility vehicle) klasy premium. „Kabriolet” ten nie został wyposażony w typowy, składany dach, lecz coś w rodzaju przesuwanej automatycznie konstrukcji z tkaniny, podobnej do tej, zastosowanej we Fiacie 500 Cabrio. Pojazd ma 4166 mm długości, 1820 mm szerokości i 1566 mm wysokości. Jego osie rozstawiono w odległości 2600 mm.

Pod maskę SsangYonga XIV-2 trafić ma 1,6-litrowy diesel lub jednostka benzynowa o tej samej pojemności spełniające wymagania normy Euro VI.

Źródło: SsangYong, opracowanie: BM
REKLAMA