REKLAMA

Cabrio koncept od SsangYong - informacje oficjalne

Cabrio koncept od SsangYong - informacje oficjalne15.02.2012
Wczoraj podaliśmy pierwsze nieoficjalne informacje dotyczące nowego koncepcyjnego CUVa marki SsangYong, który ma zadebiutować w marcu podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacjnego w Genewie, a dziś otrzymaliśmy oficjalne...

...materiały od producenta przybliżające plany Koreańczyków dotyczące modelu XIV-2 oraz dodatkowe zdjęcia. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem SsangYong.

Cabrio koncept od SsangYong - informacje oficjalne 1 Już w marcu, na Targach Motoryzacyjnych w Genewie, SsangYong zaprezentuje wersje cabrio conceptu XIV-1 prezentowanego na Targach we Frankfurcie.

Model XIV-2 to trzydrzwiowy SUV cabrio z segmentu B, wyposażony w miękki dach - składany i otwierany w technologii „One Touch”. Oferowany będzie z silnikami benzynowym i Diesla o pojemności 1.6 litra, spełniającymi normy emisji spalin EURO6. Concept XIV-2 ma długość 4166mm, szerokość 1820mm i wysokość 1566mm, a rozstaw osi wynosi 2600mm.

Nazwa modelu „eXciting user Interface Vehicle” („pojazd z ekscytującym interfejsem użytkownika”) ma zwracać uwagę na wnętrze pojazdu. Sterowanie wieloma funkcjami XIV-2, podobnie jak wersji XIV-1, odbywa się przez łącze między smartphone’m a pojazdem.

Cabrio koncept od SsangYong - informacje oficjalne 2Za pomocą urządzenia, które kierowca i pasażerowie mają zwykle cały czas przy sobie można sterować systemem audio, wyświetlaczem informacyjnym na desce rozdzielczej oraz łącznością z Internetem.

Na Targach Motoryzacyjnych w Genewie zostanie pokazana również produkcyjna wersja pickupa Actyon Sports, który już pod koniec kwietnia bieżącego roku dostępny będzie w polskich salonach SsangYong. Będzie to pierwszy na polskim rynku pojazd łączący użyteczność pickupa z komfortem charaktreystycznym dla auta osobowego.

Źródło: SsangYong Motors Polska
REKLAMA