Suzuki Connect - kierowca ze zdalną kontrolą nad samochodem

Suzuki Connect - kierowca ze zdalną kontrolą nad samochodem15.12.2022
Suzuki uruchomiło usługę sieciową Suzuki Connect, która pozwala na ciągłe monitorowanie samochodu za pośrednictwem aplikacji instalowanej w smartfonach.

SUZUKI CONNECT wykorzystuje moduł komunikacji danych zamontowany w pojeździe do połączenia z jego właścicielem oraz ASO. SUZUKI CONNECT wykorzystuje przy tym aplikację dedykowaną urządzeniom mobilnym – smartfonom działających w systemach operacyjnych iOS (iPhone) oraz Android. Aplikacja ma wiele różnych funkcji.

Suzuki Connect S-Cross

Na przykład informuje użytkownika pojazdu o włączonych światłach, aktywowaniu kontrolnej lampki świadczącej o awarii, zbliżającym się przeglądzie, uruchomieniu pojazdu bez wiedzy użytkownika czy zmianie lokalizacji samochodu. Za pośrednictwem SUZUKI CONNECT można również zdalnie blokować oraz odblokować zamki drzwi (choć funkcja dezaktywuje się w wypadku zablokowania zamków pilotem).

Z kolei usługa lokalizacji pojazdu pozwala na odnalezienie samochodu na parkingu oraz udostępnienie tego położenia innym. Użytkownik auta może także wyświetlić historię jazdy z ostatnich 18 miesięcy, z danymi o średnim zużyciu paliwa, pokonanych dystansach oraz miejscach rozpoczęcia i zakończenia podróży.

Suzuki Connect S-Cross

W wypadku wykrycia problemu technicznego odpowiednie informacje diagnostyczne zostają przesłane automatycznie do autoryzowanego dealera marki Suzuki. Dzięki temu serwis może przeprowadzić szybką i kompleksową analizę problemu, a w konsekwencji zaproponować odpowiednie działanie – zaproszenie do kontroli czy naprawy. Przebieg jest aktualizowany na bieżąco, co ułatwia planowanie zbliżających się przeglądów. Usługi w aplikacji są bezpłatne w okresie roku od zarejestrowania gwarancji. Później subskrypcja będzie płatna.

Aktualnie z aplikacji mogą korzystać użytkownicy Suzuki S-Cross obecnej generacji (i to właśnie oni powinni skontaktować się z dealerem, żeby uruchomić usługi – konto SUZUKI CONNECT jest zarezerwowane dla właścicieli aut). W przyszłości, gdy na polskim rynku pojawią się kolejne modele samochodów, zostaną również objęte SUZUKI CONNECT.

Suzuki Connect S-Cross

Na stronie internetowej suzuki.pl umieszczono zakładkę dedykowaną SUZUKI CONNECT. Pod linkiem https://suzuki.pl/auto/connect można znaleźć podstawowe informacje o funkcjach usługi, a także uzyskać dostęp do profilu SUZUKI CONNECT, instrukcji obsługi aplikacji oraz przeczytać FAQ-odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Źródło: Suzuki