Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.16

Suzuki Wagon R+

Suzuki Wagon R '2000Suzuki Wagon R '2000Suzuki Wagon R '2000Suzuki Wagon R '2000

Suzuki Wagon R jest niezwykle udanym modelem typu mini MPV, który powstał w Japonii w 1993 roku, z myślą o sprawnym poruszaniu się po zatłoczonych miastach. Mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych auto oferuje całkiem przestronne wnętrze. Jest stosunkowo wysokie, ma krótką maskę i opadający niemal zupełnie pionowo tył.

W 1998 roku w Japonii, a w 2000 roku w Europie ukazała się druga generacja, o nazwie Wagon R+, nieco większa od pierwotnego modelu. Pod względem budowy Wagon R+ jest niemal identyczny z bazującym na nim Oplu Agilą.

Druga generacja początkowo mieściła cztery, a następnie pięć osób. Podstawową pojemność bagażnika 240 dm³ można szybko powiększyć do 635 dm³, składając oparcie tylnych siedzeń. Trzecia generacja ujrzała światło dzienne w 2003 roku i występuje tylko jako tzw. Kei car, czyli niewielkie auto osobowe.

Suzuki Wagon R+ - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Suzuki Wagon R+:

Nowe modele samochodów terenowych

Nowe modele samochodów terenowych Suzuki Motor Poland zamknął 2001 rok sprzedażą większą o 11% w porównaniu do roku 2000 (...) "Suzuki, będąc znanym producentem pojazdów terenowych 4x4, chce w...

czytaj dalej

Wagon nie do otwarcia

Wagon nie do otwarcia Suzuki Wagon R+ ma tak skuteczne zamki w drzwiach, że praktycznie są nie do sforsowania dla złodziei. I nie jest to chwyt reklamowy firmy...

czytaj dalej