Suzuki we Frankfurcie 2007

Suzuki we Frankfurcie 200704.09.2007
Podczas nadchodzącego 62. Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, który odbędzie się w dniach 13 - 23 września, nie zabraknie stoiska Suzuki. Z pewnością największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyć się ...

...będzie wersja produkcyjna modelu Splash. To już czwarty model firmy o znaczeniu strategicznym w ciągu zaledwie trzech lat. Podobnie jak poprzednicy – modele Swift, Grand Vitara i SX4, także Splash jest modelem zorientowanym na europejski styl, kontynuującym globalną strategię Suzuki.

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie prezentacja konceptu Kizashi. To prawdziwy przełom w segmencie samochodów klasy średniej, a przy tym wyraźny sygnał, że dwunasty na świecie producent samochodów, specjalizujący się do tej pory w niewielkich samochodach kompaktowych i pojazdach 4x4, zamierza zaoferować klientom kompletną gamę samochodów. Osobnym, niemniej ważnym wydarzeniem będzie prezentacja rajdowej wersji Suzuki SX4 WRC, która zostanie pokazana we Frankfurcie tuż przed debiutem w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, zaplanowanym na październikowy Rajd Francji. Oprócz wymienionych nowości i premier, na stoisku Suzuki będzie można obejrzeć pełną gamę obecnie oferowanych samochodów, motocykli oraz silników zaburtowych.

Koncept Kizashi: Przełom w klasie średniej
Pełen energii, dynamiczny, odwołujący się do emocji – takimi określeniami można opisać pierwszy model trzeciej fazy globalnej strategii Suzuki. Kizashi to słowo pochodzące z języka japońskiego, które można przetłumaczyć jako "przedsmak". Podczas salonu we Frankfurcie ten koncept zostanie po raz pierwszy przedstawiony szerokiej publiczności. Model klasy średniej uzupełni gamę japońskiego producenta, wyrażając jego aspiracje w wyższej klasie samochodów przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów, a także ambicje zaoferowania na rynku kompletnej gamy pojazdów.

Suzuki w sporcie: SX4 WRC i jego załogi
Podczas salonu we Frankfurcie Suzuki przedstawi długo oczekiwany skład swojego zespołu rajdowego. Poznamy nazwiska kierowców, którzy zasiądą wkrótce w kokpitach samochodów SX4 WRC. W roku 2008 japońska firma, która od lat cieszy się opinią eksperta w dziedzinie napędu na cztery koła, rywalizować będzie w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC), a więc w królewskiej kategorii sportu rajdowego na najwyższym poziomie. Ale jeszcze w tym roku, 12 października Suzuki SX4 WRC czyli wyczynowa wersja samochodu segmentu crossover zadebiutuje w Rajdzie Francji, który odbędzie się na Korsyce. Będzie to pierwsza próba nowego pojazdu w warunkach prawdziwej sportowej rywalizacji.

Kolejnym testem przed sezonem 2008 będzie start w Rajdzie Wielkiej Brytanii (3 listopada – 2 grudnia), a w przyszłym roku Suzuki zaliczy swój pierwszy pełny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Firma spodziewa się, że Suzuki SX4 WRC będzie cieszył się podczas salonu we Frankfurcie ogromnym zainteresowaniem publiczności. Program startów w WRC to dla Suzuki jedno z najważniejszych przedsięwzięć marketingowych ostatnich lat, a także najbliższej przyszłości.

Slogan Suzuki "Way of Life" także dla motocykli
Slogan "Way of Life" obejmuje wszystkie linie produktów marki Suzuki. Dlatego na stoisku Suzuki we Frankfurcie będzie można znaleźć nie tylko samochody, ale także motocykle. Największym zainteresowaniem powinien cieszyć się nowy model B-King.

Źródło: Suzuki