Suzuki SXForce – inspirowany motocyklami

Suzuki SXForce – inspirowany motocyklami02.11.2007
Podczas tegorocznych targów Suzuki zaprezentowało pojazd koncepcyjny o nazwie SXForce oparty o model SX4 Sport w wersji na rok 2008. Przy projektowaniu tego samochodu Suzuki starało się wykorzystać swoje długoletnie doświadczenie ...

...w produkcji sportowych motocykli i zastosować pewne idee z tego segmentu rynku w tworzeniu pojazdu czterokołowego.

Suzuki SXForce – inspirowany motocyklami 1 SXForce to najnowszy dodatek do powiększającej się linii koncepcyjnych pojazdów LIVE. Zaprojektowano i zbudowano go w Road Race Motorsports w Kalifornii. Układ napędowy stanowi turbodoładowany, 2-litrowy silnik czterocylindrowy o mocy 250 koni mechanicznych w połączeniu z pięciobiegową skrzynią ręczną.

W porównaniu z modelem SX4 Sport zmodyfikowano nieco nadwozie: SXForce posiada wlot powietrza na dachu, tylne skrzydło i dyfuzor wykonane z włókna węglowego oraz boczne lusterka w stylu tych, używanych w sportowych motocyklach. Nadwozie polakierowano w kolorze perłowo-białym i metalicznie pomarańczowym.

Suzuki SXForce – inspirowany motocyklami 2 SXForce opiera się na sportowym zawieszeniu i posiada 18-calowe wyścigowe felgi Enkei oraz ogumienie Toyo T1 — opony 225/45R18s z przodu i 235/40R18s w tyle.

We wnętrzu znajdziemy kolejne nawiązania do sportowych motocykli w postaci kierownicy i wskaźników przejętych z motocykla Hayabusa. Fotele obciągnięto skóra i zamszem. Wnętrze zaakcentowano także przy pomocy elementów z włókna węglowego.

O wygodę podróżujących zadbają system audio marki Rockford Fosgate i GPS firmy Garmin.

Źródło: fot. Suzuki Motor Corp.