Kabriolet dla surferów: Suzuki Makai

Kabriolet dla surferów: Suzuki Makai15.11.2007
Podczas trwającego w Los Angeles Salonu Samochodowego Suzuki wystawia Makai - kolejny model z serii Suzuki LIVE. Jest to linia pojazdów koncepcyjnych, zaprojektowanych specjalnie dla miłośników życia, poszukiwaczy przygód i dreszczyku emocji.

Koncepcyjny Makai wyróżnia się zabawnym designem i wesołymi kolorami nadwozia. Pod względem technicznym oparto go na nowym modelu SX4 sport w wersji na rok 2008. Kabriolecik zaprojektowano specjalnie dla entuzjastów jazdy z wiatrem we włosach.

Kabriolet dla surferów: Suzuki Makai 1 Patrząc od dołu najpierw ujrzymy duże, 19-calowe felgi CEC i sportowe opony Michelin Pilot. Nadwozie polakierowano w kolorze pomarańczowym, jednak ponieważ miało ono nawiązywać do zachodzącego słońca, kolor nie jest jednolity i ma kilka odcieni. Makai wyposażono także w stylowe końcówki rur wydechowych, reflektory działające w technologii LED i specjalny "body kit".

Surferzy mają szczególny powód do polubienia Makai, ma on specjalne, robione na zamówienie uchwyty do przewożenia desek surfingowych, zamontowane na pałąku kabotażowym i ramie przedniej szyby. Suzuki w swej szczodrości dorzuciło do tego dwie deski surfingowe pomalowane w tym samym kolorze, co nadwozie.

We wnętrzu na amatorów wodnych sportów czekają wentylowane fotele, system audio z głośnikami MTX, system nawigacyjny firmy Garmin® i sportowa kierownica Momo Sport

Niestety nie wiemy nic o jednostce napędowej Makai.

Szkoda, że Polsce trochę za zimno na spędzanie całych dni na plaży, ale kalifornijscy "beach boys" z pewnością będą zachwyceni.

Źródło: opr. BM na podst. GlobalAutoIndex