Cztery gwiazdki dla Suzuki Splash

Cztery gwiazdki dla Suzuki Splash19.03.2008
Doskonały wynik małego samochodu dla młodych rodzin w teście ochrony pasażerów dorosłych i dzieci. Tuż przed swym debiutem na rynkach państw europejskich, Suzuki Splash przeszedł pomyślnie kolejny trudny egzamin.

W najbardziej wymagających testach bezpieczeństwa Euro NCAP, Splash uzyskał cztery gwiazdki w kategorii ochrony pasażerów dorosłych przed skutkami wypadku. W kategoriach ochrony dzieci i pieszych nowy model Suzuki zdobył po trzy gwiazdki. Dzięki temu wynikowi Suzuki kontynuuje swą passę dobrych rezultatów w testach NCAP uzyskanych wcześniej w poprzednich modelach. Swift, SX4 i Grand Vitara również osiągnęły po cztery gwiazdki w teście ochrony pasażerów dorosłych oraz po trzy w ochronie dzieci i pieszych.

W pracach projektowych nad modelem Splash inżynierowie Suzuki nie uznawali żadnych kompromisów tam, gdzie chodziło o bezpieczeństwo. Każdy egzemplarz wyposażony jest standardowo w urządzenia wspomagające bezpieczeństwo takie, jak system zapobiegania poślizgowi kół przy hamowaniu (ABS), układ wspomagania gwałtownego hamowania czy elektroniczny rozdzielacz siły hamowania. Jako opcja dostępny jest układ stabilizacji toru jazdy (ESP®2).

W razie wypadku kierowca i pasażerowie chronieni są przez nadwozie o podwyższonej sztywności oraz wysokiej zdolności pochłaniania i rozpraszania energii, a także sześć poduszek powietrznych (dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtyny, chroniące także pasażerów tylnych siedzeń), napinacze pasów przednich siedzeń z ogranicznikami napięcia, oraz pedały hamulca i sprzęgła zaprojektowane z myślą o ochronie stóp kierowcy. Dla zapewnienia ochrony dzieci, tylne siedzenia wyposażono w punkty mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX.

Źródło: Suzuki Motor Poland