Suzuki przedstawia Concept Kizashi 3 w Nowym Jorku

Suzuki przedstawia Concept Kizashi 3 w Nowym Jorku25.03.2008
Lśniący Concept Kizashi 3 o atletycznej sylwetce debiutuje podczas odbywającego się właśnie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, wzbudzając wielkie zainteresowanie tłumów publiczności, a także licznych dziennikarzy.

Model oznaczony cyfrą 3 uzupełnia gamę modeli koncepcyjnych rodziny Kizashi o trzecie już wcielenie. Nowojorskiej prezentacji pełnej gamy Kizashi towarzyszy zapowiedź wdrożenia do produkcji seryjnej samochodu z nadwoziem typu sedan, o sportowym zacięciu, w oparciu o założenia stylistyczne pokazane w modelu Concept Kizashi 3.

Suzuki przedstawia Concept Kizashi 3 w Nowym Jorku 1 Gamę konceptów Kizashi zaprojektowali styliści z Działu Zaawansowanych Projektów Stylistycznych (Advanced Design Group) firmy Suzuki, zainspirowani sylwetką dynamicznego atlety w ruchu, z zamiarem podkreślenia osiągów, mocy i wyszukanego stylu, a także faktu, że model będzie "okrętem flagowym" marki. Te cechy były wyraźnie zaznaczone już w dwóch poprzednich modelach – w Kizashi, który zadebiutował na salonie we Frankfurcie w roku 2007 oraz w Kizashi 2, pokazanym podczas Tokyo Motor Show w październiku 2007. Kizashi 3 uzupełnia gamę konceptów, prezentując wcielenie najbliższe modelowi produkcyjnemu nadchodzącego sportowego sedana Suzuki.

Przyszłą produkcję modelu zaplanowano w nowym zakładzie Suzuki w mieście Sagara w Japonii, który obecnie jest w budowie.

Gama Concept Kizashi
Wywołując skojarzenia z siłą fizyczną i dostojnością światowej klasy atlety, gama Concept Kizashi została zaprojektowana, by wyrazić intencję wprowadzenia przez Suzuki na rynek samochodu wyższej klasy. Najważniejszy motyw stylizacyjny to siła fizyczna, której źródłem jest codzienna, ciężka praca podczas treningu, a także skojarzenie ze sportową ambicją, poświęceniem, zaangażowaniem i dostojnością mistrza.

Suzuki przedstawia Concept Kizashi 3 w Nowym Jorku 2 Każdy spośród modeli Concept Kizashi łączy komfort kierowcy i pasażerów oraz sportowego ducha z przestronną kabiną i dynamicznym wyglądem. Linia nadwozia wszystkich trzech ewolucji modelu Concept Kizashi sugeruje dużą moc silnika i doskonałe własności aerodynamiczne, a duży rozstaw osi, olbrzymie koła o agresywnym wyglądzie i niewielkie zwisy podkreślają pełen energii wizerunek, zorientowany na osiągi. Profil nadwozia o atletycznym wyglądzie jest cechą dominującą wszystkich kolejnych ewolucji gamy Kizashi. Dzięki tym sportowym walorom stylizacji, gama Concept Kizashi to swego rodzaju czterokołowa kontynuacja wspaniałego, sportowego dziedzictwa Suzuki wśród motocykli, którego symbolem jest dynamiczna, znana na całym świecie linia sportowych modeli GSX-R. Dwie dekady po swym debiucie gama GSX-R dominuje w segmencie motocykli sportowych, ciesząc się statusem ikony.

Concept Kizashi
Concept Kizashi zadebiutował podczas salonu we Frankfurcie w 2007 roku, wyrażając dążenie Suzuki do przedstawienia samochodu łączącego sportowego ducha ze stylem i solidnością. Już w tym pierwszym modelu z serii Concept Kizashi dynamiczny wygląd dawał ogólne wyobrażenie co do stylizacji gamy. Symbolizując ducha atlety autostrady, nieco “przesadzone” proporcje modelu Concept Kizashi i jego wyrazista “twarz” określały dystyngowany charakter i dostojność pojazdu, będącego okrętem flagowym gamy Suzuki.

Suzuki przedstawia Concept Kizashi 3 w Nowym Jorku 3 Concept Kizashi 2
Concept Kizashi 2, pojazd o nadwoziu typu crossover, który zadebiutował podczas salonu w Tokio w 2007 roku, został stworzony dla kierowców o dynamicznym stylu życia. Kontynuując "atletyczny" wątek stylizacyjny, Concept Kizashi 2 nawiązuje do budowy ciała atlety startującego triathlonie, oferując jeszcze większą uniwersalność dużego pięciodrzwiowego pojazdu o zwiększonym prześwicie i napędzie na cztery koła. Obok uniwersalności sportowego crossovera, silnik V6 o pojemności 3,6 l w połączeniu z 6-stopniową przekładnią automatyczną zapewnia niezapomniane przeżycia za kierownicą zarówno tym, dla których samochód jest głównie środkiem transportu, jak i prawdziwym entuzjastom motoryzacji.

Concept Kizashi 3
Concept Kizashi 3 jest kolejną ewolucją w gamie, a przy tym modelem najbliższym wersji, która wejdzie do produkcji. Sportowa tożsamość gamy Kizashi, jeden z najważniejszych elementów wizerunku Suzuki, jest tu nieco złagodzona koniecznością zapewnienia doskonałych walorów użytkowych w codziennej eksploatacji, zwłaszcza w mieście.

Suzuki przedstawia Concept Kizashi 3 w Nowym Jorku 4 Podobnie jak w poprzednich wcieleniach stylizacja przedniej części samochodu Concept Kizashi 3 jest pełna dynamiki i wyrazistego stylu, z wyraźnie zaznaczonymi światłami, które podkreślają wrażenie ekspresji. Elegancka linia nadwozia oddaje niepowtarzalne połączenie charakteru marki Suzuki i wykwintności. Ogromną moc zapewnia silnik V6 o pojemności 3.6 produkowany z użyciem technologii pozwalających zaoszczędzić masę i przestrzeń, rozwiniętych w firmie Suzuki dzięki sportowi motocyklowemu oraz programowi WRC. Lakier w kolorze Kizashi Silver daje wrażenie spokoju i głębi charakteru, a metaliczny połysk podkreśla dynamikę stylizacji.

Źródło: Suzuki Motor Poland