Suzuki Grand Vitara najlepszą terenówką

Suzuki Grand Vitara najlepszą terenówką11.04.2008
Po raz drugi z rzędu czytelnicy pisma AutoBILD allrad wybrali Suzuki Grand Vitara jako numer jeden w kategorii "samochód terenowy i samochód sportowo-użytkowy (SUV) w cenie do 25 tysięcy EUR". Nagrodę dla zwycięzcy ...

...wyłanianego w plebiscycie czytelników odebrał Andreas Franz, General Manager Service Automobile spółki SUZUKI International Europe GmbH, w czasie międzynarodowych targów Auto Mobil International (AMI) w Lipsku; nagrodę wręczał szef wydawnictwa dr Hans H. Hamer.

Suzuki Grand Vitara najlepszą terenówką 1 "Okazuje się, że ten kompaktowy offroader sprawia radość nie tylko nam, lecz także przekonał czytelników AutoBILD allrad. Jest to dowód na to, że nabywcy samochodów w Niemczech umieją docenić nasze wieloletnie kompetencje w zakresie produkcji samochodów z napędem na wszystkie koła (AWD)" – stwierdził Franz. "Przed 20 laty stworzyliśmy tę kategorię, wprowadzając na rynek pierwszy model Vitara. Dzisiaj już trzecia generacja w dalszym ciągu pozostaje liderem w swojej klasie. Dziękujemy czytelnikom AutoBILD allrad, ale oczywiście także menedżerom i projektantom w Japonii i Niemczech za ich tak efektywną pracę."

Suzuki Grand Vitara wyraźnie zdystansował 13 pozostałych w klasie kompaktowych pojazdów terenowych i samochodów sportowo-użytkowych w cenie do 25 tys. EUR. "Ten samochód jest oszczędny, kompaktowy, ma europejski szyk i do tego rzeczywiście nadaje się do jazdy po wertepach" – tak brzmiał osąd redakcji pisma. Około 40 tysięcy czytelników AutoBILD allrad (5 tysięcy więcej niż rok wcześniej) wzięło udział w akcji zainicjowanej w lutowym numerze. Spośród ogółem 114 pojazdów czytelnicy mogli wybierać swoich faworytów w dziewięciu na dziesięć kategorii.

Oto rozkład oddanych głosów:
1. Suzuki Grand Vitara (39,3 procent)
2. Subaru Forester (11,5 procent)
3. Nissan Qashqai 4WD (10,0 procent)

Źródło: Suzuki Motor Poland