Michał Kościuszko będzie bronił pozycji lidera

Michał Kościuszko będzie bronił pozycji lidera30.07.2009
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak - załoga jadąca w barwach Suzuki Sport Europe samochodem Suzuki Swift S1600, dziś rozpocznie zmagania na trasie Neste Oil Rally Finland. Dla jedynej polskiej załogi startującej w WRC ...

...jest to szósty i zarazem ostatni w sezonie 2009 start na trasach Mistrzostw Świata.

Przebywający od poniedziałku w krainie tysiąca jezior Michał Kościuszko wystartuje w Rajdzie Finlandii po raz czwarty. „Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, które uzyskiwaliśmy na odcinku testowym w poniedziałek. Staraliśmy się jak najlepiej ustawić samochód pod kątem tras Rajdu Finlandii. Czwartkowy odcinek testowy jest bardzo dziurawy, dlatego podjęliśmy taktyczną decyzję, że nie weźmiemy w nim udziału ze względu na limitowaną ilość opon możliwych do wykorzystania w rajdzie. Nie chcemy ryzykować przebicia lub zużycia opon, które mamy do wykorzystania na cały rajd. Teraz czekamy na rozpoczęcie rajdu. Trasy są bardzo dobrze przygotowane a my na pewno damy z siebie wszystko. Taktyka jest prosta – wywiezienie jak największej ilości punktów i utrzymanie Martina Prokopa za nami. W Finlandii nie będzie tak wielu polskich kibiców jak w Mikołajkach, ale każda polska flaga przy trasie będzie nas dopingować do walki.” – powiedział Michał Kościuszko. [AKAPIT} Początek i koniec szutrowych zmagań będzie miał miejsce w Jyväskylä, która na czas zawodów jak zawsze zmieni się w rajdową stolicę świata. W ciągu czterech dni uczestnicy będą mieli do pokonania 23 odcinki specjalne, o łącznej długości 345,15 kilometrów oesowych. Pierwszy odcinek specjalny dziewiątej eliminacji Mistrzostw Świata o długości 2,06 km rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00 czasu lokalnego. Rajd Finlandii organizowany pośród gęstych, zielonych lasów odbywa się w charakterystycznym dla tego kraju plenerze. Wyjątkowo szybka konfiguracja odcinków specjalnych oraz widowiskowe hopy sprawiają, że rajd ten uważany jest przez kibiców za jeden z najciekawszych szutrowych rajdów na świecie.

Neste Oil Rally Finland, zwany również Rajdem Tysiąca Jezior organizowany jest od 1951 roku, a od 1990 r. jest jedną z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata.

Źródło: Michał Kościuszko Media Service