Nowe Suzuki Jimny w Polsce

Nowe Suzuki Jimny w Polsce05.11.2012
W polskich salonach sprzedaży pojawiła się nowa odsłona Suzuki Jimny. Kompaktowa terenówka doświadczyła kilku kosmetycznych zmian w wyglądzie zewnętrznym oraz zyskała odświeżony wystrój wnętrza.

Nadwozie Jimny ma nowy przedni zderzak i maskę silnika. Klienci mogą wybrać jedną z dwóch wersji atrapy chłodnicy (w zależności od wariantu wyposażeniowego). Jedna z nich ma listwy ustawione horyzontalnie, a druga – wertykalnie.

Terenówka Suzuki wydłużyła się w porównaniu do poprzedniej odsłony o 30 mm i ma teraz długość 3695 mm.

Nowe Suzuki Jimny w Polsce 1Oferowana jest w ośmiu kolorach nadwozia. Jeden z nich to nowy, metaliczny odcień koloru niebieskiego o nazwie Breeze Blue Metallic. Suzuki Jimny jest dostępny w trzech wariantach wyposażenia: Club, Comfort i Elegance. W tej ostatniej wersji Jimny może mieć dwukolorowe nadwozie (górna część ma odcień metaliczny, a dolna, czyli zderzaki, listwy drzwiowe i progowe są szare).

W kabinie także wprowadzono modyfikacje. Fotele mają zagłówki w nowym stylu oraz nową tapicerkę. Jeśli zdecydujemy się na zakup Jimny w najbogatszym wariancie wyposażeniowym, to obicia foteli zostaną wykonane ze skóry syntetycznej. Standardowo każdy Jimny posiada także mocowanie fotelika do przewożenia dzieci i elektryczne lusterka boczne.

Suzuki Jimny korzysta układ napędowy Drive Action 4x4 z pneumatycznie uruchamianą blokadą piast przednich kół. Dzięki temu kierowca może przełączać się między napędem na jedną oś a napędem na obie osie, w zależności od potrzeb, przy czym tryb 4x4 działa w dwóch ustawieniach: drogowym – odpowiednim do płaskich powierzchni i terenowym z włączonym przełożeniem redukcyjnym

Ceny nowego Suzuki Jimny rozpoczynają się od niecałych 58 000 zł, a kończą na niecałych 69 000 zł.

Źródło: Suzuki, opracowanie: BM