Suzuki SX4 S-CROSS zdobywa 5 gwiazdek w Euro NCAP

Suzuki SX4 S-CROSS zdobywa 5 gwiazdek w Euro NCAP24.10.2013
Suzuki SX4 S-CROSS dołączył do grona najbezpieczniejszych samochodów w Europie. Zgodnie z wynikami testów zderzeniowych Euro NCAP, nowemu crossoverowi Suzuki przyznano najwyższą możliwą ocenę – 5 gwiazdek.

Najnowszy crossover z segmentu C, Suzuki SX4 S-CROSS zdobył najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Dodatkowo nowy model otrzymał bardzo wysoki wynik w określonych kategoriach oceny Euro NCAP (np. ochrona pieszych), który wyniósł znacznie ponad średnią innych modeli, również ocenionych na 5 gwiazdek.

Zastosowane elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego zapewniają wzorcowy poziom ochrony kierowcy i pasażerów. Wzmocnione nadwozie z kontrolowanymi strefami zgniotu w sposób progresywny pochłania energię ewentualnej kolizji i rozprowadza ją z dala od pasażerów zgodnie z koncepcją bezpiecznej konstrukcji nadwozia TECT (Total Effective Control Technology) opracowaną przez Suzuki.

Czynne systemy bezpieczeństwa, w które wyposażony jest SX4 S-CROSS to m.in.: system stabilizacji toru jazdy ESP z kontrolą trakcji, system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, tempomat wraz z ogranicznikiem prędkości, który zapobiega przekroczeniu zadanej prędkości pojazdu. Bierne systemy bezpieczeństwa w SX4 S-CROSS to m.in.: 7 poduszek powietrznych (łącznie z poduszką kolanową) zapewniających ochronę kierowcy i pasażerów w przypadku uderzenia w tył, przód lub bok pojazdu, pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi oraz ogranicznikami ich siły napięcia, system składania pedału hamulca redukujący obrażenia stóp i nóg w chwili kolizji. Ponadto, przód samochodu zawiera elementy redukujące stopień potencjalnych obrażeń powstałych w czasie kolizji z udziałem osoby pieszej. Odpowiednia konstrukcja maski, podszybia, wycieraczek oraz zderzaków zmniejsza stopień potencjalnych obrażeń zaistniałych w ewentualnym wypadku z udziałem pieszego.

Źródło: Suzuki