Gdzie będzie produkowane Suzuki Celerio?

Gdzie będzie produkowane Suzuki Celerio?26.03.2014
Najnowsze miejskie Suzuki Celerio zostanie wprowadzone do sprzedaży jeszcze w 2014 roku. Suzuki ogłosza, że produkcja tego modelu będzie miała miejsce w Tajlandii, skąd pojazdy będą eksportowane na pozostałe rynki świata.

Podczas konferencji prasowej na trwającym obecnie Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Bangkoku Suzuki Motor Corporation ogłosiło, że najnowszy model miejski – Celerio – będzie produkowany w Tajlandii. Już w maju ruszy produkcja Celerio na tajlandzki rynek, a następnie rozpocznie się produkcja wersji europejskiej, która będzie dostępna w salonach sprzedaży w drugiej połowie 2014 r.

Suzuki zdecydowało o ulokowaniu produkcji w fabryce Rayong ze względu na jej potencjał produkcyjny i możliwości spełnienia wymagań względem lokalnych specyfikacji modelu Celerio. Swift produkowany w tajlandzkiej fabryce jest eksportowany do krajów regionu ASEAN - wyjaśnia Takayuki Sugiyama, Prezes Suzuki Motor w Tajlandii – a dzięki produkcji modelu Celerio fabryka ta zwiększy eksport na rynki europejskie, tym samym podnosząc swoje znaczenie jako światowe centrum produkcyjne.

Nowe Celerio zadebiutowało w indyjskiej specyfikacji podczas Delhi Auto Expo. Wyniki sprzedaży, która już rozpoczęła się w Indiach, świadczą o tym, że klienci doceniają jego wyjątkową praktyczność. Została ona uzyskana dzięki zaskakującej przestronności i funkcjonalności wnętrza, rekordowej pojemności bagażnika oraz lekkiej, a jednocześnie bardzo wytrzymałej konstrukcji nadwozia.

Źródło: Suzuki