Brabus Tesla - jak stuningować pojazd elektryczny

Brabus Tesla - jak stuningować pojazd elektryczny17.11.2008
Firma Brabus znana jest z ekstremalnych przeróbek Mercedesów, które po wizycie w garażu niemieckiego tunera zmieniają się z potulnych owieczek w dzikie wilki. Tym razem padło jednak na niecodzienny pojazd...

Brabus Tesla - jak stuningować pojazd elektryczny 1Tesla Roadster to pierwszy na świecie sportowy samochód z napędem elektrycznym, a skoro jest to wersja produkcyjna to Brabus nie mógł odmówić sobie przyjemności wprowadzenia w nim kilku zmian.

Zaczęto od poprawy brzmienia „silnika”, montując w samochodzie specjalny generator dźwięków. Urządzenie pozwala kierowcy wybrać „sound” jednostki napędowej, jaki najbardziej mu w danej chwili odpowiada! Klasyczna V-ósemka, dźwięki silnika wyścigowego lub futurystyczne odgłosy nazwane Beam i Warp – wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Co więcej, natężenie wybranego dźwięku zależne jest od chwilowego wykorzystania mocy przez silnik elektryczny.

Brabus Tesla - jak stuningować pojazd elektryczny 2 Brabus zadbał także o typowe dla tuningu atrybuty. Z przodu zamontowano 18-calowe obręcze aluminiowe z oponami Pirelli P Zero Nero 215/35 ZR 18, a z tyłu znalazły się „dziewiętnastki” obute w gumy w rozmiarze 235/30 ZR 19.

Nadwozie Tesli pokryto modnym białym lakierem i uzupełniono dyskretnymi spoilerami i nowymi światłami do jazdy dziennej. Wnętrze robi równie piorunujące wrażenie; skóra i Alkantara to obowiązkowe elementy.

Źródło: Brabus, informacja Moto Target