MotoNews.pl

Brabus przedstawia: Tesla Roadster Sport Green Package

10 grudnia 2010

Marka, model | ,
Tesla Roadster Sport Brabus Green 6

Znany tuner, Brabus przedstawił pakiet zmian przeznaczony dla niezbyt popularnego modelu, jakim jest Tesla Roadster. Przeróbkami elektrycznego pojazdu zajął się oddział Brabusa o nazwie Zero Emission, który ma zajmować się wyłącznie „ekologicznymi koncepcjami”.

Nadwozie zyskało nowy spojler z przodu, nowe tylne skrzydło i tylny dyfuzor z włókna węglowego. Pojazd wyposażono także w specjalne „kosmiczne światła” umieszczone w pokrywie podwozia, które zapalają się, gdy otworzymy drzwi samochodu lub użyjemy przycisku na kluczykach dezaktywującego alarm. Tesla Roadster Sport Green porusza się na oponach o wymiarach 215/35ZR18 z przodu i 255/30ZR19s z tyłu, ozdobionych felgami Monoblock S.

Nadwozie modelu przedstawionego na zdjęciach polakierowano na kolor turkusowy, ale Brabus zapewnia, że klienci będą mogli wybrać dosłownie każdy odcień i zamówić dodatkowe efekty specjalne. Wnętrze może także zostać dostosowane do wyobrażeń nabywcy, łącznie z całkowitym pokryciem kabiny skórą (która znajdzie się nawet na podłodze) i zamontowaniem specjalnych, podświetlanych płytek z logo Brabusa na progach drzwiowych.

Wychodząc naprzeciw miłośnikom ryku silnika Brabus zaproponował także specjalny „generator dźwięku”, dzięki którym kierowca może na chwile zapomnieć o tym, że prowadzi pojazd z napędem elektrycznym i sprawić, że będzie on wydawał takie dźwięki, jakby pod maską krył silnik V8, albo jakby był samochodem wyścigowym. Osobom z dużą fantazją natomiast tuner proponuje futurystyczne dźwięki o nazwie Beam i Warp.

Brabus sprzymierzył się również z niemieckim dostawcą energii elektrycznej: RWE i zaoferuje klientom nowoczesną, stację szybkoładującą dla baterii Tesli. Nabywcy Roadstera będą mogli używać jej za darmo do momentu, gdy przejadą 30 000 km oraz otrzymają roczną kartę uprawniającą do korzystania z wszystkich publicznych stacji ładujących należących do RWE w Niemczech.

Zdjęcia: Brabus