Sportowa odmiana Tesli S konkurentem dla M5?

Sportowa odmiana Tesli S konkurentem dla M5?03.10.2011
Tesla Motors pracuje nad sportową odmianą modelu S. Samochód będzie rozpędzał się do 100 km/h w mniej niż 4,5 s. i zostanie wyposażony w adaptacyjne zawieszenie. Firma Elona Muska już od jakiegoś czasu zapowiada wprowadzenie nowego sedana S.

Wiadomo już, że wersja produkcyjna zostanie pokazana pod koniec tego roku, a debiut rynkowy nastąpi w połowie 2012. Gamę modelową podzielono na trzy różne wersje, różniące się pojemnością baterii i zasięgiem. Tesla pracuje również nad sportową odmianą modelu S, która umożliwi przyszłym właścicielom osiągnięcie 100 km/h w mniej niż 4,5 s. Wszystko to przy subtelnym akompaniamencie silnika elektrycznego.

Prezes Tesla Motors w wywiadzie dla "Green CarReports" powiedział, że firma jest w trakcie rozwoju projektu podrasowanej odmiany elektrycznego sedana, który mógłby zadowolić kierowców o sportowych aspiracjach. Czy to oznacza, że Tesla zamierza zbudować elektryczny odpowiednik BMW M5? Liczby wydają się obiecujące.

Tesla
2009 Model S Concept

Kluczem do sukcesu okazało się zwiększone do 1200 A natężenie prądu (w normalnych wersjach natężenie wynosi 900 A). Ponadto samochód zostanie dopracowany pod względem aerodynamicznym i wyposażony w adaptacyjne zawieszenie, sterowane przez kierowcę.

Tesla do dziś otrzymała około 6 tys. zamówień na model S, a pierwsze pojazdy trafią do właścicieli już za 9 miesięcy.

Źródło: foto: Tesla Motors, informacja: Moto Target