Elektryczna Tesla jeszcze szybsza

Elektryczna Tesla jeszcze szybsza13.01.2009
Firma Tesla wprowadziła do sprzedaży sportowego roadstera o napędzie elektrycznym, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony nabywców. Do tej pory firma dostarczyła klientom 150 sztuk modelu,...

Elektryczna Tesla jeszcze szybsza 1...a na swoją kolej czeka kolejne 1 100 osób pragnących wyłożyć 100 000 dolarów na ten ekologiczny samochód sportowy. Pomimo opóźnień związanych z dostawą, Tesla postanowiła wprowadzić do gamy nowy, mocniejszy model o nazwie Roadster Sport.

W nadwoziu auta wykorzystano wiele elementów z włókna węglowego, dzięki czemu znacznie obniżono masę pojazdu. W połączeniu z niezwykle pojemnymi bateriami litowo-jonowymi, które generują moc o 15% wyższą od wersji bazowej (248 KM), pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy (Roadster w 3,9 sekundy). Silnik „kręci” się aż do 14 000 obr./min., a cała moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem unowocześnionej przekładni.

Elektryczna Tesla jeszcze szybsza 2Co ważne, samochód nie wydziela przy tym szkodliwych gazów, które w przypadku samochodów sportowych z silnikami spalinowymi stanowią obecnie jeden z poważniejszych problemów.

W standardowej wersji Tesli Roadster Sport znajdują się także sportowe opony Yokohama, ulepszone zawieszenie z amortyzatorami o regulowanej sile tłumienia oraz pałąki antykapotażowe.

Tesla już zaczęła przyjmować zamówienia na nowy model. Ceny będą rozpoczynały się od 128 500 dolarów (112 000 Euro w Europie). Pierwsze dostawy zaplanowano na czerwiec tego roku.

Źródło: fot. Tesla, informacja Moto Target