Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.16

Volvo XC40

Volvo XC40

Najmniejszy model w ofercie szwedzkiej marki – luksusowy crossover Volvo XC40 nie jest jedynie pomniejszoną wersją Volvo XC60, lecz stylistycznie bazuje na zaprezentowanym w 2016 roku modelu Volvo Concept 40.1. Oryginalnemu, szwedzkiemu designowi towarzyszy w nim nowa, modułowa płyta podłogowa stworzona przez chiński koncern Geel (właściciela marki Volvo). Model został wprowadzony na rynek w 2017 roku.

W 2018 Volvo XC40 zdobyło tytuł Samochodu Roku. Było też pierwszym modelem dostępnym w ramach programu „Care by Volvo”. To rodzaj abonamentu w ramach którego można korzystać z ubezpieczenia, umowy serwisowej, wymiany opon, usług concierge, opcji odbioru samochodu do serwisu oraz możliwości wynajmu modelu Volvo z wyższej gamy modelowej na tydzień raz w roku.

Volvo XC40 – wygląd zewnętrzny i wymiary

Minimalistyczny, skandynawski styl nadwozia wpisuje się, oczywiście, w język projektowania Volvo i zdradza pokrewieństwo z większymi modelami, takimi jak Volvo XC60 i Volvo XC90. Jednym z charakterystycznych elementów są LEDowe światła do jazdy dziennej nawiązujące do motywu młota Thora, nordyckiego boga burzy. Uchylno-przesuwny dach panoramiczny sprawia, że świat zewnętrzny zdaje się wchodzić do wnętrza kabiny.

Volvo XC40 ma zgrabną, kompaktową sylwetkę o długości 442 cm, szerokości 186 cm i wysokości 165 cm. Osie rozstawiono w odległości 270 cm. Model wyróżnia się stosunkowo wysokim prześwitem nadwozia, wynoszącym 21,1 cm. 5-drzwiowy SUV standardowo wyposażony jest w 17-calowe obręcze, ale możemy zażyczyć sobie montaż nawet 21-calowych felg.

Volvo XC40 – wnętrze kabiny

We wnętrzu zaprojektowano mnóstwo pomysłowych schowków, w których ukryć można niemal wszystko, od toreb, przez jedzenie i butelki z wodą, po przewody ładujące. Bagażnik o podwójnej podłodze i pojemności 460 l możemy otworzyć bezdotykowo, przesuwając nogą pod tylnym zderzakiem. Fotele są wygodne, choć kompaktowe, a ich siedzenia zamontowano w stosunkowo wysokiej pozycji.

Centralny wyświetlacz można zintegrować ze swoim smartfonem, a sam smartfon naładować bezprzewodowo. Aplikacja Volvo Cars umożliwia wstępne uruchomienie ogrzewania lub klimatyzacji we wnętrzu, aby ruszając od razu mieć idealne warunki podróży. Czas jazdy umila system audio Harman Kardon z systemem nagłośnienia surround.

Volvo XC40 – pozostałe wyposażenie

Volvo od lat cieszy się opinią marki szczególnie dbającej o bezpieczeństwo i XC40 nie zawodzi także w tej kwestii. Wśród licznych systemów zapewniających, że podróż odbędzie się bez niemiłych niespodzianek, znajdziemy m.in.

  • cztery kamery zapewniające widok 360° podczas parkowania,
  • system unikania kolizji ostrzegający kierowcę i reagujący automatycznie, jeśli ten nie zareaguje,
  • układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z funkcją automatycznego hamowania,
  • układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek (BLIS),
  • system utrzymywania pojazdu na wybranym pasie ruchu,
  • układ ostrzegający o dekoncentracji i kierowcy oraz
  • system zapobiegający przewróceniu się pojazdu np. podczas szybkiego wchodzenia w zakręt.

Volvo XC40 – silniki

Model dostępny jest z 4-cylindrowymi, turbodoładowanymi silnikami benzynowymi Mild-Hybrid o mocy od 197 do 250 KM. Można także wybrać 4-cylindrowego diesla turbo o mocy 150 KM. Napęd, w zależności od wariantu przekazywany jest na przednią oś lub wszystkie koła za pomocą 8-biegowej, automatycznej skrzyni Geartronic™.

W 2019 roku Volvo rozpoczęło wprowadzanie na rynek nowej linii całkowicie elektrycznych pojazdów o nazwie Recharge. Pierwszym „zelektryfikowanym” modelem był właśnie Volvo XC40 Recharge P8.

Ceny nowych modeli

Ostatnie 11 wiadomości związane z Volvo XC40:

Elektryczne Volvo C40 i XC40 z tylnym napędem

Elektryczne Volvo C40 i XC40 z tylnym napędem W przypadku nowych, tegorocznych modeli Volvo XC40 i C40 Recharge zasięg zwiększył się o 60 kilometrów na jednym...

czytaj dalej

Volvo XC90, XC60 i XC40 z korzyścią jakiej dawno nie było

Volvo XC90, XC60 i XC40 z korzyścią jakiej dawno nie było Firma Volvo Car Poland przygotowała ofertę specjalną na swoje trzy najpopularniejsze modele. XC40 jest oferowany również z korzyścią, jakiej do tej pory nie...

czytaj dalej

Nowa elektryczna wersja Volvo XC40 Recharge

Nowa elektryczna wersja Volvo XC40 Recharge W tym roku do polskich salonów trafił pierwszy elektryczny model naszej marki - Volvo XC40 Recharge wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 400 KM....

czytaj dalej

Volvo ogłasza ceny elektrycznego XC40 Recharge P8

Volvo-XC40-Recharge-P8Już za kilka miesięcy w polskich salonach pojawią się pierwsze egzemplarze elektrycznego XC40 Recharge. Na początek Volvo zaoferowało klientom najmocniejszą i najlepiej wyposażoną ...

czytaj dalej

Ruszyła produkcja Volvo XC40 Recharge

Ruszyła produkcja Volvo XC40 Recharge W belgijskiej fabryce Volvo Cars ruszyła produkcja w pełni elektrycznego Volvo XC40 Recharge. To pierwszy z kilku modeli elektrycznych, jakie Volvo pokaże światu w...

czytaj dalej

Volvo XC40 Recharge T5 plug-in hybrid

Volvo-XC40-Recharge-T5-plug-in-hybridW tym kwartale do Polski dotrą pierwsze egzemplarze Volvo XC40 Recharge T5 plug-in hybrid. Jest to najmniejsza hybryda ładowana z gniazdka ofercie Volvo. Do jego napędu posłużył ...

czytaj dalej

Pozostałe artykuły ...

Volvo - archiwum artykułów