MotoNews.pl

Volvo XC60 T6 Recharge – popularny przedstawiciel segmentu D-SUV

20 lipca 2023

Kategoria | Testy samochodów
Marka, model | ,
Volvo-XC60-T6-Recharge-2023

Volvo XC60 T6, symbol luksusu i doskonałego bezpieczeństwa, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli szwedzkiej marki w każdej swojej odsłonie. Już od lat Volvo słynie z dbałości o bezpieczeństwo swoich samochodów i XC60 T6 nie tutaj jest wyjątkiem.

Volvo XC60 T6 Recharge

To pojazd, który łączy innowacyjne technologie i wysokie standardy bezpieczeństwa, zapewniając kierowcy i pasażerom pełne poczucie spokoju podczas podróży. Pierwszy raz koncept samochodu XC60 został zaprezentowany przez Volvo w 2007 roku, a premiera tego modelu miała miejsce w 2008 roku.

Od tamtej pory Volvo XC60 zdobyło szerokie uznanie i stało się jednym z najbardziej popularnych SUV-ów w swojej klasie. Obecny model XC60, który został zaprezentowany w 2017 roku, jest wynikiem nieustannych innowacji i doskonałości projektowej, które Volvo stale wprowadza, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 4

Stylistyka

Stylistyka Volvo XC60 emanuje harmonią, elegancją i skandynawskim minimalizmem. Zewnętrzny design tego SUV-a wyraża pewność siebie, z subtelnie zarysowanymi liniami i proporcjami, które podkreślają jego atletyczną sylwetkę.

Charakterystyczne dla marki Volvo cechy stylistyczne, takie jak pionowa kratka wlotu powietrza i smukłe reflektory LED z kształtem przypominającym młot Thora, dodają XC60 niepowtarzalnego i rozpoznawalnego wyglądu.

Wnętrze Volvo XC60 zachwyca swoim luksusem, wysoką jakością materiałów i jednocześnie prostotą. Kierowca i pasażerowie są otoczeni przyjemnymi fakturami, wyrafinowanymi detalami i ergonomicznym układem, co sprawia, że podróżowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Mocno zaznaczona linia pasa w połączeniu z delikatnie zarysowanymi nadkolami nadaje XC60 pewności siebie i sportowego charakteru. Niezależnie od wersji wyposażenia, Volvo XC60 oferuje wyrafinowaną i nowoczesną stylistykę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 6

Wnętrze

Wnętrze Volvo XC60 to oaza komfortu, elegancji i nowoczesności. Zastosowane wysokiej jakości materiały oraz perfekcyjne wykonanie nadają mu wyjątkowy charakter. Wersje wyposażenia oferują różne opcje, które mogą być dopasowane do indywidualnych preferencji i potrzeb kierowcy.

XC60 może być wyposażony w wbudowanego asystenta Google, który dostarcza intuicyjnej obsługi głosowej i zapewnia dostęp do szerokiej gamy funkcji i informacji. Dzięki niemu kierowca może kontrolować nawigację, odtwarzacz muzyki, klimatyzację oraz inne systemy samochodu bez odrywania rąk od kierownicy, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i wygodę. Volvo kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 17

W ramach tego zaangażowania, XC60 wykorzystuje materiały z recyklingu, takie jak eko-skóra i tworzywa sztuczne, które są zarówno trwałe, jak i przyjazne dla środowiska. To innowacyjne podejście Volvo, które łączy luksus z odpowiedzialnością ekologiczną.

Wnętrze XC60 zostało starannie zaprojektowane, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę. Ergonomicznie ukształtowane fotele oferują doskonałe podparcie dla pleców i zapewniają komfort podczas długich podróży.

Przemyślany układ elementów kontrolnych oraz intuicyjny układ deski rozdzielczej sprawiają, że obsługa samochodu jest prosta i przyjemna. To wnętrze łączy innowacyjność z estetyką, tworząc przestrzeń, w której podróżowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Volvo XC60 udowadnia, że można cieszyć się luksusem i komfortem, jednocześnie dbając o środowisko.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 19

Osiagi i bezpieczeństwo

Volvo XC60 T6 Recharge, to nie tylko wyrafinowany hybrydowy samochód plug-in, ale także prawdziwy dowód na zaangażowanie marki w osiągnięcie doskonałych osiągów i minimalizację śladu ekologicznego.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu napędu hybrydowego, XC60 T6 Recharge oferuje niezwykłe możliwości zarówno na drodze, jak i dla środowiska. Dzięki technologii hybrydowej, XC60 T6 Recharge osiąga niskie poziomy spalania na poziomie około 6-7 l na 100km , co przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 18

Moc zespołu napędowego wynosząca około 340 koni mechanicznych sprawia, że samochód gwarantuje imponujące osiągi i dynamiczne przyspieszenie, zachowując jednocześnie efektywność paliwową. Prowadzenie XC60 T6 Recharge jest pewne i stabilne, dzięki precyzyjnemu układowi kierowniczemu i doskonałej kontroli nad pojazdem. Bez względu na warunki drogowe, ten SUV utrzymuje pewność siebie i zapewnia komfortową jazdę zarówno na długich trasach, jak i w miejskiej dżungli.

Szybka reakcja na pedał gazu sprawia, że Volvo XC60 T6 Recharge reaguje na każde pchnięcie nogi zdecydowanym przyspieszeniem. Dzięki natychmiastowej mocy silnika elektrycznego, samochód jest gotowy do dynamicznej jazdy w każdym momencie, dostarczając emocji i radości z prowadzenia.

Volvo ma długą tradycję dbałości o bezpieczeństwo, a XC60 T6 Recharge nie jest wyjątkiem. Ten model poddawany jest rygorystycznym testom zderzeniowym, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony dla kierowcy i pasażerów. Dzięki innowacyjnym systemom bezpieczeństwa i solidnej konstrukcji, XC60 zdobywa doskonałe wyniki w testach i zdaje egzamin na drodze.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 10

Podsumowanie

Volvo XC60 T6 Recharge jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie doskonałą równowagę między wydajnością, zrównoważonym rozwojem i luksusem. Ten hybrydowy samochód plug-in spełni oczekiwania kierowców, którzy poszukują zarówno efektywnej i ekologicznej jazdy, jak i dynamicznych osiągów.

Dzięki zaawansowanemu systemowi napędu hybrydowego, XC60 T6 Recharge umożliwia użytkownikom korzystanie z pełnej elektryczności na krótszych dystansach, co jest idealne dla osób podróżujących w obrębie miasta. Jednocześnie, za sprawą silnika benzynowego, samochód zapewnia większą autonomię na dłuższych trasach, eliminując zmartwienia związane z zasięgiem.

Volvo XC60 T6 Recharge przyciągnie uwagę osób, które cenią sobie innowacyjne technologie i możliwość pełnej integracji ze światem cyfrowym. Wbudowany asystent Google umożliwia korzystanie z zaawansowanej obsługi głosowej, a dostęp do aplikacji, nawigacji i innych funkcji jest niezwykle intuicyjny i wygodny.

Bezpieczeństwo zawsze jest priorytetem marki Volvo, co znajduje odzwierciedlenie w XC60 T6 Recharge. Ten model zapewnia najwyższy poziom ochrony dzięki solidnej konstrukcji i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa. Dlatego też XC60 T6 Recharge jest idealny dla osób, które cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i chcą podróżować z pełnym zaufaniem do samochodu, który prowadzą.

Volvo XC60 T6 Recharge 2023 5

Volvo XC60 T6 Recharge to samochód, który spełnia oczekiwania użytkowników, którzy pragną łączyć odpowiedzialność ekologiczną z luksusem i osiągami. Jest to idealny wybór dla kierowców, którzy chcą czerpać radość z prowadzenia, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

Plusy:

  • bardzo dobre osiągi i niskie spalania
  • wysoki komfort podróżowania dzięki wygłuszeniu wnętrza

Minusy:

  • dość długi czas ładowania baterii z domowego gniazdka (około 10 godzin)
Tekst / zdjęcia: Filip Wykowski / MotoNews.pl