5 gwiazdek Euro NCAP dla Volvo C40 Recharge

5 gwiazdek Euro NCAP dla Volvo C40 Recharge26.05.2022
Volvo Cars od lat zdobywa najwyższe noty w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Pięć gwiazdek od Euro NCAP to w naszej firmie już tradycja.

Takie noty otrzymały wszystkie pozostałe modele Volvo oraz wiele modeli już nieprodukowanych.

Volvo C40 Recharge uzyskał szczególnie dobre wyniki pod względem bezpieczeństwa pasażerów i systemów wspomagania kierowcy, do czego przyczyniła się jedna z najbardziej rozbudowanych standardowych ofert bezpieczeństwa w swoim segmencie. Wśród wielu innych scenariuszy te technologie bezpieczeństwa pomagają kierowcom wykrywać i unikać kolizji, pozostawać na swoim pasie i ograniczać skutki przypadkowego zjechania z drogi.

- Zawsze staramy się być liderem w dziedzinie bezpieczeństwa – powiedziała Malin Ekholm, szefowa Centrum Bezpieczeństwa Volvo Cars. - Oznacza to, że we wszystkich naszych samochodach przestrzegamy surowych norm bezpieczeństwa, z których wiele pomogliśmy z biegiem czasu ustanowić jako powszechnie obowiązujące. Bez względu na to, które Volvo wybierzesz, Ty i Twoi bliscy będziecie jeździć jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku.
Volvo C40 Recharge Euro NCAP

Wprowadzony na rynek w 2021 roku C40 Recharge to drugi w pełni elektryczny model Volvo Cars. W nadchodzących latach Volvo Cars planuje wprowadzić zupełnie nową rodzinę samochodów w pełni elektrycznych, co jest jednym z najbardziej ambitnych planów elektryfikacji w branży. Volvo Cars było pierwszym uznanym producentem samochodów, który zobowiązał się do pełnej elektryfikacji i zamierza do 2030 r. sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne. Już do 2025 r. dąży do tego, aby połowa swojej globalnej sprzedaży składała się z samochodów wyłącznie elektrycznych. Odzwierciedlając ambicje Volvo Cars, by stać się liderem w branży w zakresie bezpieczeństwa, nadchodząca generacja modeli Volvo ma również na celu ustanowienie nowych standardów bezpieczeństwa.

Volvo Cars w 2021 roku

Grupa Volvo Car zanotowała zysk operacyjny w wysokości 20,3 mld koron (SEK). Przychody w 2021 roku wyniosły 282,0 mld koron, zaś światowa sprzedaż osiągnęła poziom 698 700 samochodów.


Źródło: Volvo