Jakie zalety ma korzystanie z ASO?

ASO - jakie ma zalety korzystanie z autoryzowanego serwisu?20.12.2022
Samochody Volvo słyną z legendarnej trwałości, ale nawet one wymagają napraw. Szwedzka marka nie zapomniała o właścicielach starszych modeli i proponuje im unikalną ofertę usługową.

Samochody Volvo słyną z legendarnej trwałości, ale nawet one wymagają napraw. Szwedzka marka nie zapomniała o właścicielach starszych modeli i proponuje im unikalną ofertę usługową: naprawę z dożywotnią gwarancją na części. Obejmuje ona gwarancję na wady materiałowe i montażowe przez cały okres, w którym zleceniodawca naprawy pozostaje właścicielem samochodu.

Gwarancja oryginalnych części

Volvo Cars gwarantuje, że wszystkie oryginalne części Volvo użyte przez autoryzowany serwis Volvo są najwyższej jakości i spełniają wszystkie normy. Gwarancja obejmuje koszt robocizny potrzebnej do wymiany wadliwej części. Gwarancja nie dotyczy akcesoriów, części podlegających normalnemu zużyciu i materiałów eksploatacyjnych, a także części wymagających wymiany z przyczyn zewnętrznych. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Rabaty rosną wraz z wiekiem auta

Dożywotnia gwarancja to nie wszystko. W autoryzowanych serwisach marki, rabaty rosną wraz z wiekiem obsługiwanego samochodu. I tak właściciel co najmniej 4-letniego Volvo otrzyma 10% rabatu na części oraz 20% rabatu na robociznę. Kierowcy co najmniej 8-letnich samochodów Volvo otrzymają aż 30% rabatu na części oraz 50% rabatu na robociznę.

Powierzenie obsługi technicznej autoryzowanym warsztatom to dbałość nie tylko o inwestycję, jaką jest samochód, ale przede wszystkim zdrowie własne oraz rodziny, bowiem tylko oryginalne części są gwarancją bezpieczeństwa.

Volvo zawsze zwracało uwagę na bezpieczeństwo. Tylko w pełni sprawne auto, z oryginalnymi częściami może być uznane za bezpieczne w stopniu takim, w jakim było projektowane dla danego modelu. Oferta Volvo ma znaczenie dla dużej grupy zmotoryzowanych. Używane samochody w wieku od 5 do 10 lat stanowią blisko 17 proc. polskiego parku aut osobowych. Mające od 10 do 20 lat to niemal połowa zarejestrowanych w Polsce osobówek, wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

ASO Volvo

Za korzystaniem z ASO przemawia także argument czysto finansowy: serwisowanie w autoryzowanym warsztacie buduje rzetelną i wiarygodną historię posiadanego pojazdu. Serwisowane w ASO egzemplarze są wyceniane na rynku wtórnym znacznie wyżej w stosunku do analogicznych modeli z tego samego rocznika o mniej przejrzystej historii serwisowej.

Korzyści z napraw w autoryzowanych warsztatach są szczególnie wyraźnie widoczne w przypadku bardziej skomplikowanych prac jak np. wymiana łańcucha lub paska rozrządu. Błąd w takiej naprawie może skutkować zniszczeniem silnika.

Całościowa oferta dotyczy także napraw powypadkowych. Niezależnie do tego, czy jest to stłuczka czy poważniejsze zdarzenie, ASO wesprze właściciela samochodu marki Volvo i doradzi najlepszy sposób postępowania.

Dla wygody użytkownika, ASO może odebrać auto od klienta i odstawić umyte i gotowe do drogi już po naprawie. Volvo oferuje także wykorzystanie części regenerowanych, co do których daje gwarancję jakości. Oferta ASO nie kończy się na naprawach skomplikowanych podzespołów. Na miejscu może zostać wykonany przegląd klimatyzacji. Szwedzka marka proponuje także przeglądy okresowe dla samochodów mających ponad 6 lat. Właściciel takiego samochodu może otrzymać wycenę usługi, która obejmuje poza wymianą oleju silnikowego z filtrem także wymianę filtra klimatyzacji, aktualizację oprogramowania i pozostałe, przewidziane w instrukcji obsługi czynności.

Źródło: Materiał partnera