Niebezpieczne Volvo S40, V50 i C30

Niebezpieczne Volvo S40, V50 i C3031.12.2007
Przedsiębiorca Volvo Auto Polska sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów, że niektóre samochody Volvo model S40, V50 i C30 mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Polski dystrybutor samochodów Volvo poinformował, że w niektórych samochodach Volvo model S40, V50 i C30 w wyniku niedostatecznego podciśnienia w układzie wspomagającym hamulce podczas rozgrzewania silnika w niskiej temperaturze otoczenia, może dojść do nieprawidłowego działania hamulców. Objawem tego będzie wystąpienie tzw. "twardego pedału hamulca", a hamowanie wymagać będzie mocniejszego naciskania na pedał hamulca, co w niektórych sytuacjach drogowych może nie zapewnić pełnego bezpieczeństwa.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 1314 samochodów, wyprodukowanych w latach 2006-2007, o następujących numerach identyfikacyjnych: {TABELA} Volvo Auto Polska sp. z o.o. poinformował UOKiK, że klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną indywidualnie powiadomieni o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie. Usterka zostanie usunięta bezpłatnie.

Źródło: UOKiK