Volvo S60 - elegancja w pełnej krasie

Volvo S60 - elegancja w pełnej krasie23.11.2015
Samochody tej szwedzkiej marki od lat na nowo definiują pojęcie luksusu w swoich segmentach. Szwedzki producent projektuje dosyć specyficzne, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, samochody, które na tle często dosyć nijakiej konkurencji są obietnicą czegoś więcej ...

Auto jak garnitur

Aut klasy premium na rynku jest wiele, lecz to właśnie Volvo ma w sobie coś takiego, że nie da się go pomylić z samochodem innej marki. Skojarzenia z eleganckimi częściami garderoby nie są tu wcale przypadkowe. Auta marki Volvo od lat chętnie wybierane są przez osoby, które cenią elegancki styl, a jednocześnie nie lubią banalnych rozwiązań. Nie trzeba zresztą być znawcą mody, aby wiedzieć o tym, że osoby, którym zależy na posiadaniu dobrze skrojonego garnituru, nie kupują zestawu “z wieszaka”, lecz zwyczajnie idą do krawca i otrzymują strój zaprojektowany pod ich budowę ciała (z angielskiego made to measure). Takie garnitury są po prostu unikatowe i świadczą o doskonałym wyczuciu elegancji. Można je założyć niezależnie od okazji i zawsze sprawdzą się idealnie. Te odzieżowe metafory nie znalazły się tu przypadkiem, ponieważ nowe Volvo S60 jest właśnie jak dobrze dobrany garnitur.

Wygląd

Co prawda, o gustach się nie dyskutuje, lecz design szwedzkiego auta zawiera niemal idealne proporcje pomiędzy skandynawskim minimalizmem a nienachalną elegancją. W dobie coraz bardziej podobnych do siebie samochodów, Volvo wciąż zachowuje unikatowy styl, który sprawia, że bez problemu rozpoznamy je na ulicy. Porównajcie zresztą sami - kilka zdjęć tutaj: http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/s60. A teraz popatrzcie na inne samochody podobnej klasy. Widać różnicę?

Komfort

A jak wypada Volvo S60 w kontekście swoich walorów użytkowych? Tu szwedzkie auto ma również sporo do zaoferowania. Legendarny już komfort samochodów tego producenta to jedna z cech, które wyróżniają także ten model. Przede wszystkim, do głównych zalet należy mnóstwo miejsca - nawet rośli pasażerowie będą czuć się we wnętrzu auta bardzo komfortowo.

Bezpieczeństwo

Na uwagę zasługuje również wysoki poziom bezpieczeństwa tego samochodu. Precyzyjny układ kierowniczy pozwala na bezstresową jazdę po krętych drogach - co rzadkie w autach o takich wymiarach. Ten model Volvo posiada w standardzie również innowacyjne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa prowadzenia. System City Safety wspomoże hamowanie w nagłych sytuacjach. Każdy model S60 wyposażony jest w czujniki, które wykryją pojawiające się przed maską przeszkody i w razie potrzeby uruchomią hamulce - reagują szybciej niż nawet najlepszy kierowca! A w mieście o kolizję nietrudno - pełno pieszych, rowerzystów czy kierowców, którzy się “zapomnieli”. Kolejnym atutem z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody jest intuicyjne sterowanie systemem multimedialnym. Praktycznie możesz sterować całością nawet zdalnie, dzięki czemu nie musisz w czasie jazdy zajmować się programowaniem nawigacji czy systemu audio - zamiast tego, zrobisz to za pomocą aplikacji na smartfona jeszcze w domu! Nawiasem mówiąc, możliwości owego systemu są naprawdę ogromne - możesz zarówno znaleźć najbliższą restaurację, jak i stworzyć bezprzewodowy punkt dostępu do Internetu dla swoich pasażerów!

Źródło: foto: www.volvocars.com