Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.18

Alfa Romeo GTV

Alfa Romeo GTV '1998Alfa Romeo GTV '1998Alfa Romeo GTV '1998Alfa Romeo GTV '1998

Pierwsza generacja Alfy Romeo GTV powstała na bazie Alfetty w latach 70-tych i była produkowana do 1986 roku. Modele z tych lat mają już nieco "kultowy" status, jako ostatnie sportowe coupe ze starej szkoły projektowania.

Po dłuższej przerwie w 1994 roku Alfa Romeo powróciło do GTV. Auto zostało nieco zmodyfikowane cztery lata później (nowy wygląd deski rozdzielczej, chromowane elementy na kratce chłodnicy). Zwarte, dynamiczne nadwozie tego dwuosobowego pojazdu nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z rasowym coupe, które stworzone zostało głównie z myślą o sprawianiu radości kierowcy o sportowych aspiracjach. Doskonale współgrające stylistycznie z nadwoziem wnętrze zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy tym dynamicznym modelem Alfa Romeo.

W 2000 roku przeniesiono produkcję do zakładów Pininfarina w Turynie. W 2003 roku zmodyfikowano wygląd przedniej części auta tak, aby pasował do nowego wyglądu korporacyjnego Alfy – dodano m.in. chromowaną kratkę chłodnicy.

W 2006 roku model GTV zastąpiła Alfa Romeo Brera.

Alfa Romeo GTV - Fotogalerie

Ostatnie 1 wiadomości związane z Alfa Romeo GTV:

Alfa GTV, polska załoga i tor Nurburgring

Alfa GTV, polska załoga i tor Nurburgring W weekend 18-20 czerwca odbyła się kolejna impreza z cyklu ADAC Trophy, w której wystartował polski zespół REZ-Motorsport. Impreza Eifelrennen odbywa się od 1922 roku i...

czytaj dalej