MotoNews.pl

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV

10 grudnia 2023

Kategoria | Testy samochodów
Alfa-Romeo-Tonale-Veloce-PHEV-2023

Alfa Romeo Tonale Veloce to model, który wzbudza zachwyt od pierwszego wejrzenia. Kompaktowy SUV włoskiego producenta łączy w sobie wyjątkowy styl, innowacyjne technologie i oszczędność energii. Jest to samochód, który wprowadza rewolucyjne połączenie stylu i wydajności na drogi.

Alfa Romeo Tonale, czyli włoska elegancja w nowym wydaniu

Alfa Romeo Tonale Veloce odznacza się niezwykłym designem, który w pełni oddaje włoską elegancję i sportowy charakter marki. Model ten posiada charakterystyczny grill w kształcie trójkąta, stylowe reflektory i pięcioramienną felgę ze stopu metali. Nowoczesne linie nadwozia i dynamiczny wygląd sprawiają, że Tonale Veloce przyciąga wzrok i wyróżnia się na drodze.

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV 2023 4

Wnętrze samochodu również zachwyca swoim sportowym i nowoczesnym wyglądem. Kabina oferuje komfortowe miejsca dla pasażerów i wiele praktycznych rozwiązań. Materiały użyte do wykończenia wnętrza są wysokiej jakości i dodają samochodowi elegancji.

Połączenie mocy i oszczędności

Alfa Romeo Tonale Veloce jest samochodem hybrydowym typu plug-in, który łączy w sobie moc i oszczędność. Pod maską kryje się silnik benzynowy o pojemności 1332cc, który współpracuje z silnikiem elektrycznym. Łączna moc wynosi imponujące 280 koni mechanicznych, co gwarantuje dynamiczną jazdę. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej Tonale Veloce może również poruszać się na czystą energię elektryczną, co przekłada się na oszczędność paliwa i niższe emisje.

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV 2023 5

Według danych producenta Tonale Veloce może przejechać około 80 km (według producenta) na energii elektrycznej. Rzeczywisty zasięg podczas testu wynosił między 50 a 65 km. Na codziennych trasach w mieście, samochód zapewnia ekonomiczną i ekologiczną jazdę. W teście na trasie o długości ponad 400 km Tonale Veloce osiągnął średnie zużycie paliwa na poziomie 6l / 100 km, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na samochód tej klasy.

Innowacyjne rozwiązania dla lepszej jazdy

Alfa Romeo Tonale Veloce jest wyposażony w najnowocześniejsze technologie, które mają poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. System multimedialny Uconnect 5 oferuje dostęp do wielu funkcji i usług, w tym obsługi Apple CarPlay i Android Auto, nawigacji satelitarnej i systemu rozpoznawania głosu. Duży ekran dotykowy o przekątnej 10.25 cala zapewnia czytelne i intuicyjne korzystanie z systemu.

Dodatkowo, Tonale Veloce posiada wiele systemów bezpieczeństwa, które mają chronić kierowcę i pasażerów. Wśród nich znajdują się adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola, system ostrzegania o kolizji z funkcją automatycznego hamowania, oraz asystent pasa ruchu. Systemy te przyczyniają się do większego bezpieczeństwa na drodze i pomagają uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw.

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV 2023 18

Praktyczność

Alfa Romeo Tonale Veloce to samochód, który oferuje komfortowe warunki podróżowania dla wszystkich pasażerów. Przestronne wnętrze zapewnia odpowiednią ilość miejsca na nogi i głowę, zarówno dla pasażerów na przednich, jak i tylnych siedzeniach.

Pod względem praktyczności, Tonale Veloce również się wyróżnia. Samochód posiada pojemny bagażnik, który pomieści większość codziennych rzeczy. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na bagaż, tylne siedzenia można składać, tworząc większą przestrzeń bagażową.

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV 2023 22

Cena i konkurencja

Alfa Romeo Tonale Veloce jest dostępny w atrakcyjnej cenie, która jest konkurencyjna w stosunku do innych samochodów tego segmentu. Podstawowa wersja Tonale Veloce kosztuje około 200 tysięcy złotych (wersja 1.5l 160KM), a ostateczna cena zależy od wybranych opcji i dodatków.

Wśród konkurencji dla Alfa Romeo Tonale Veloce można wymienić takie modele jak Audi Q3, BMW X1 czy Mercedes-Benz GLA. Wszystkie te samochody oferują podobne cechy i są popularne wśród kierowców.

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV 2023 29

Podsumowanie: Alfa Romeo Tonale Veloce – samochód dla pasjonatów

Alfa Romeo Tonale Veloce to samochód, który łączy w sobie styl, wydajność i nowoczesne technologie. Odznacza się pięknym designem, dynamiką jazdy i oszczędnością paliwa. Jest to idealny wybór dla kierowców, którzy cenią sobie włoską elegancję i sportowy charakter marki Alfa Romeo.

Tonale Veloce oferuje również wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwiają podróżowanie i codzienne użytkowanie samochodu. Zastosowane technologie bezpieczeństwa zapewniają większe bezpieczeństwo na drodze, a komfortowe wnętrze gwarantuje wygodę dla wszystkich pasażerów.

Alfa Romeo Tonale Veloce PHEV 2023 30

Warto zauważyć, że Alfa Romeo Tonale Veloce jest dostępny w atrakcyjnej cenie, co czyni go konkurencyjnym wyborem na rynku. Jeśli szukasz samochodu, który połączy w sobie styl, wydajność i innowacyjne technologie, Tonale Veloce może być idealnym wyborem dla Ciebie.

Tekst / zdjęcia: Filip Wykowski / MotoNews.pl