MotoNews.pl

Opel RAK e Concept

08 września 2011

Marka, model | ,
Opel-RAK-e Concept 2

W przyszłym tygodniu podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie Opel zaprezentuje swój nowy, kompaktowy pojazd koncepcyjny. Może on przewieźć dwie osoby, skierowany jest przede wszystkim to młodych klientów i nosi nazwę RAK e Concept.

Pojazd posiada napęd elektryczny zasilany przez baterie inspirowany rozwiązaniami z modelu Ampera, który umożliwia przejechanie odległości do 96,5 km po jednokrotnym załadowaniu i rozwinięcie prędkości 120 km/h.

Nadwozie wyróżnia się eleganckimi, futurystycznymi liniami i niekonwencjonalnymi proporcjami. Fotele zamontowano jeden za drugim, dzięki czemu można było znacznie zredukować szerokość samochodu. Oryginalna jest też lokacja bocznych lusterek, które umieszczono w wewnętrznej części przednich błotników, co także wpłynęło na zmniejszenie ogólnej szerokości konceptu.

Producent zapewnia, że RAK e ma potencjał, by stać się prekursorem zupełnie nowej klasy lekkich, bezemisyjnych pojazdów elektrycznych skierowanych do europejskich klientów.

Zdjęcia: Opel, opracowanie: BM