MotoNews.pl

Land Rover Defender dla myśliwych

24 stycznia 2012

Kategoria | Premiery
Land Rover Defender Blaser 2

Niemiecka firma Blaser produkuje strzelby myśliwskie i stała się dość naturalnym partnerem dla Land Rovera, z którego terenowych pojazdów często korzystają myśliwi. W ten sposób powstała specjalna edycja Defender Blaser, dedykowana – jak się łatwo domyśleć – amatorom biegania po lesie ze strzelbą i zabijania Bogu ducha winnych zwierząt dla przyjemności. Wróćmy jednak do aspektu motoryzacyjnego – Defender dla myśliwych powstanie zaledwie w 60 egzemplarzach i będzie sprzedawany wyłącznie na rynku niemieckim. Cena Land Rovera dla myśliwych to 49 500 euro.

Model został wyposażony w klimatyzację i dodatkowe elementy stylistyczne, takie jak specjalny lakier nadwozia, fotele obite czarną skórą z zielonymi przeszyciami i haftowanym logo serii, relingi dachowe oraz skrzynia do przechowywania broni umieszczona w bagażniku, w której może zmieścić się do pięciu strzelb.

Napęd Land Rovera stanowi nowy, 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 122 KM i maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm dostępnym od 2000 obr./min.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM