MotoNews.pl

Emocje Skody na Geneva Motor Show!

05 marca 2014

Skoda VisionC 6

Skoda ukazuje swoje nowe oblicze na targach motoryzacyjnych w Genewie: premierę ma tam spektakularne coupé i wiele nowych wersji istniejących modeli. Na targach genewskich po raz pierwszy na świecie pokazywane są trzy wersje nowej Skody Octavia: terenowy Scout, stojąca na samym szczycie poziomów wyposażenia wersja Laurin & Klement oraz Skoda Octavia G-TEC zasilana gazem ziemnym.

Czeski producent przygotował także specjalne edycje Monte Carlo dla trzech kolejnych modeli: Yeti, Rapid Spaceback i Citigo. Ukoronowaniem obecności na targach jest pokaz emocjonującego modelu Skoda VisionC. To spektakularne coupé wnosi język stylistyczny marki na nowy poziom i wskazuje drogę, którą będą podążać jej przyszłe modele.

„Skodajest na najlepszej z możliwych dróg rozwoju” – oznajmia prezes Skody, prof. Winfried Vahland. „Osiem zupełnie nowych lub odnowionych modeli w 2013 roku ukazuje siłę naszej marki. Teraz, z koncepcyjnym projektem Skoda VisionC, otwieramy nową erę języka stylistycznego ŠKODY dając jednoznaczny sygnał, że marka ulega ważnym przemianom”.

„Rozpoczęliśmy największą ofensywę modelową w historii firmy i będziemy intensywnie odnawiać i poszerzać naszą ofertę w najbliższych latach. Będziemy się trzymać tradycyjnych walorów Skody, jednocześnie wprowadzając coraz bardziej wyszukany design, wskazując na emocje i charyzmatyczny charakter naszej marki” – dodaje Vahland.

Premiera VisionC miała miejsce podczas Volkswagen Group Night, 3 marca.

Swój debiut w Genewie świętuje także Skoda Octavia Scout. Model nie zatracił walorów nieodłącznych każdej Octavii: wspaniałej funkcjonalności, ogromnej przestronności, niezrównanej relacji ceny do jakości i najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa i komfortu.

Uwaga genewskiego salonu będzie skierowana również na nową Octavię G-TEC. To pierwsza seryjnie produkowana Octavia zasilana sprężonym gazem ziemnym.

„Skoda podchodzi z największą powagą do tematu obniżania zużycia paliwa i emisji szkodliwych gazów” – oznajmia dr Frank Welsch, członek Zarządu Skody ds. rozwoju technicznego. „Nowa Octavia G-TEC to dla nas prawdziwy kamień milowy, który potwierdza obraz Skody jako producenta samochodów przyjaznych środowisku, a do tego przystępnych cenowo”.

W bieżącym roku Skoda będzie kontynuować swoją największą ofensywę modelową w historii z odnowionym wigorem. Konkurencyjna gama produktowa, wzrost sprzedaży i dobre sygnały dochodzące z europejskiego rynku samochodowego dają czeskiemu producentowi powody do patrzenia z optymizmem na rok 2014.

Zdjęcia: Skoda, newspress.co.uk