MotoNews.pl

Ford prezentuje nowe, usportowione modele Fiesta ST-Line i Focus ST-Line

06 czerwca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
FordST-Line 2016 fiesta focus st-line

2 czerwca firma Ford of Europe poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej gamy modelowej ST-Line, która obejmuje modele o sportowej stylizacji inspirowanej projektami Ford Performance. Auta dostępne są do wyboru z mocnymi i wydajnymi silnikami benzynowymi EcoBoost i wysokoprężnymi TDCi. W gamie ST-Line dostępne są obecnie modele Fiesta ST-Line – w cenie od 61 800 zł – oraz Focus ST-Line – w cenie od 81 390 zł. Oba modele można już zamawiać u dilerów Forda.

Nowe modele Focus ST-Line i Fiesta STLine, nawiązujące stylizacją nadwozia i wnętrza do uznanych samochodów o wysokich osiągach Fiesta ST i Focus ST, zostały zaprojektowane z myślą o klientach, którzy cenią sportowy design ST, ale nie potrzebują mocnego silnika ST, ani zawieszenia ze sportowymi rozwiązaniami technicznymi.

Modele Focus ST-Line i Fiesta STLine oferują gamę mocnych silników, łącznie z opracowaną przez Forda, wielokrotnie nagradzaną jednostką benzynową 1,0 litra EcoBoost. Ponadto, auta
wyróżniają się usportowionym zawieszeniem, sportową stylizacją nadwozia, unikatowymi aluminiowymi obręczami kół, sportowymi siedzeniami, sportową kierownicą oraz aluminiowymi nakładkami na pedały.

„Dzięki nowej linii ST-Line większe grono klientów doceni sportową stylizację i dynamiczne właściwości jezdne inspirowane naszą ekscytującą gamą aut Ford Performance, obejmującą takie modele, jak Focus RS, nowa Fiesta ST200 oraz supersamochód Ford GT”, powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „W tym roku planujemy sprzedać w Europie 40 000 samochodów o wysokich osiągach, co będzie stanowiło wzrost o 50 procent w porównaniu z rokiem 2015, w którym z kolei sprzedaliśmy o 61 procent takich aut więcej, niż w roku 2014.”

Usportowiona Fiesta ST-Line, dostępna w odmianie 3- i 5-drzwiowej, uzupełnia gamę najlepiej sprzedającego się w Europie auta segmentu B. Z kolei modele Focus ST-Line w wersji 5-drzwiowej i kombi dodatkowo potęgują charakter popularnego rodzinnego auta. Modele Ford ST-Line oferują element stylizacyjne inspirowane konstrukcjami ST:

 • Trapezoidalna osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu; lampy przeciwmgielne z czarnymi obwódkami; dolna nakładka przedniego zderzaka w modelu Fiesta ST Line oraz wstawka w zderzaku w modelu Focus ST-Line,
 • Tylny dyfuzor w obu modelach oraz duży tylny spoiler dachowy w modelu Fiesta ST-Line,
 • Czarna linia biegnąca poniżej bocznych szyb, wyprofilowane progi boczne oraz oznaczenia ST-Line na przednich nadkolach,
 • Unikatowe 16-calowe obręcze aluminiowe w modelu Fiesta ST-Line i 17-calowe w modelu Focus ST-Line – oba zestawy w kolorze Rock Metallic Grey,
 • Sportowe fotele z czerwonymi przeszyciami oraz skórzana, perforowana kierownica w stylu ST z szarymi przeszyciami,
 • Dźwignia zmiany biegów w stylu ST, czarna podsufitka oraz nakładki progowe ST-Line.

Nowe modele Ford ST-Line są oferowane wyłącznie z mocnymi odmianami silnikowymi, które doskonale uzupełniają wyższą dynamikę jazdy będącą zasługą usportowionego zawieszenia, Fiesta ST-Line jest oferowana z następującymi silnikami benzynowymi:

 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 100 i 125 KM, współpracujący z pięciobiegową skrzynią manualną, emitujący 99 g/km CO 2 i zużywający średnio 4,3 l/100 km,
 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 100 KM, współpracujący z sześciobiegową skrzynią automatyczną PowerShift, emitujący 114 g/km CO 2 i zużywający średnio 4,9 l/100 km,
 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 140 KM współpracujący z pięciobiegową skrzynią manualną, emitujący 104 g/km CO 2 i zużywający średnio 4,5 l/100 km.

W Fieście ST-Line jest również dostępny 95-konny silnik Diesla 1,5 litra TDCi połączony z pięciobiegową skrzynią manualną, który emituje 94 g/km CO 2 i zużywa 3,6 l/100 km. Focus ST-Line jest oferowany z silnikami benzynowymi o mocy od 125 do 182 KM, a także z sześciobiegową skrzynią manualną, sześciobiegową skrzynią automatyczną lub sześciobiegową automatyczną przekładnią PowerShift. Gama silnikowa:

 • 1,0 litra EcoBoost o mocy 125 KM, emitujący 108 g/km CO 2 i zużywający średnio 4,7 l/100 km,
 • 1,5 litra EcoBoost o mocy 150 i 182 KM, emitujący od 127 g/km CO 2 i zużywający średnio 5,5 l/100 km.

Ponadto, Focus ST-Line może zostać wyposażony w silnik wysokoprężny 1,5 litra TDCi o mocy 120 KM, który emituje 99 g/km CO 2 i zadowala się średnio 3,8 l/100 km. W ofercie dostępna jest również odmiana 150-konna emitująca od 105 g/km CO 2 i zużywająca 4,0 l/100 km. W połączeniu z sześciobiegową przekładnią automatyczną PowerShift, Focus ST-Line otrzyma również manetki do zmiany biegów umieszczone przy kierownicy.

„Nowe modele Fiesta ST-Line i Focus ST-Line dadzą klientom możliwość czerpania radości z jazdy utożsamianej ze sportowymi autami Forda, oferując dodatkowo ekscytujący wygląd oraz pełną gamę silników benzynowych i wysokoprężnych – co więcej, w tym roku nową linię ST-Line uzupełnią dwa dodatkowe modele,” powiedział de Waard.

Zdjęcia: Ford