MotoNews.pl

Alpine w dwóch nowych odsłonach

15 marca 2018

Marka, model | ,
21205338 –alpine pure

Po udanej premierze A110 Premiere Edition marka Alpine prezentuje trzy nowe wersje ultralekkiego sportowego samochodu. Seryjne wersje A110 Pure i A110 Legende to nowości w gamie produktowej Alpine, a wyczynowe A110 GT4 opracowane przez ekspertów z firmy Signatech będzie godnie reprezentować markę w świecie sportów samochodowych.

Alpine A110 Pure i A110 Legende

A110 Pure i A110 Legende mają taką samą specyfikację techniczną jak A110 Premiere Edition – model wyprodukowany w 1955 egzemplarzach, które zostały wyprzedane w zaledwie pięć dni po premierze – ale każdy z nich ma zupełnie inny charakter. Pure to nowa wersja A110, które ma zapewnić kierowcy niezrównane wrażenia podczas jazdy. Jest to wersja najbliższa kultowemu modelowi A110 Berlinette, który wygrał w 1973 roku Rajd Monte Carlo.

Legende to z kolei rasowe GT idealne do codziennej jazdy. Jest dostępne w wyższej wersji wyposażenia oraz z niezwykle wygodnymi fotelami z regulacją sześciu parametrów.

Zarówno wersja Pure, jak i Legende zostały zaprojektowane na bazie tego samego ultralekkiego i niezwykle wytrzymałego podwozia z aluminium, które wykorzystano po raz pierwszy w wersji Premiere Edition. Dzięki odchudzonej konstrukcji wyróżnikiem modelu A110 jest imponująca zwrotność i przyjemność jazdy. Umieszczony centralnie tuż za dwuosobową kabiną 4-cylindrowy turboładowany silnik o pojemności 1,8 litra i mocy 252 KM zapewnia prawdziwie sportowe osiągi, a dzięki dwuwahaczowemu zawieszeniu wszystkie wersje A110 są dynamiczne i mają sportowy pazur godny marki Alpine.

Z okazji premiery wersji Pure i Legende marka Alpine wprowadza do gamy nowe kolory lakieru – Biały Irisé, Niebieski Abysse i Szary Tonnerre – oraz cztery nowe wzory obręczy kół.

Alpine A110 GT4

Nowy model wyścigowy GT4, zaprojektowany przez współpracujących z marką Aipine inżynierów ze specjalizującej się w sportach samochodowych firmy Signatech, to wersja A110, której cechy szczególne to niezwykła zwrotność i sportowe osiągi.

Obok wersji A110 Cup jest to druga wyczynowa odsłona tego modelu. Nowe A110 GT4 ma silnik o zwiększonej mocy oraz większy docisk w porównaniu z A110 Cup, co sprawia, że marka Alpine będzie mogła z powodzeniem rywalizować na torach wyścigowych z najbardziej znanymi markami.

Niewielka liczba modeli A110 GT4 zacznie ścigać się na torach w drugiej połowie 2018 roku, a samochód wejdzie do seryjnej produkcji przed rozpoczęciem sezonu 2019. Nabywcy wszystkich egzemplarzy A110 GT4 mają zagwarantowane wsparcie specjalistycznego działu oraz zakładu Signatech. Unikalnym elementem oferty wyścigowego modelu A110 jest możliwość doposażenia wersji A110 Cup do specyfikacji GT4 po zamontowaniu elementów, które wchodzą w skład specjalnego pakietu.

Pure i Legende – najnowszy dodatek do gamy A110

  • Pure to nowa odsłona A110 stworzona, by zapewnić kierowcy niezapomniane wrażenia za kierownicą
  • Legende to elegancka wariacja na temat A110 i uniwersalny samochód do codziennej jazdy
  • Obie wersje mają identyczną specyfikację techniczną jak wersja Premiere Edition
  • Marka Alpine wprowadza także wygodne siedzenia, nowe kolory lakieru i wzory kół

Wprowadzony do sprzedaży pod koniec 2017 roku i natychmiast wyprzedany model A110 Premiere Edition był pierwszym nowym samochodem marki Alpine od przeszło 20 lat. Po prezentacji seryjnych wersji modelu A110 Alpine intensywnie rozwija gamę dostępnych wersji sportowego modelu A110.

Już wkrótce pojawią się w niej wersje Pure i Legende o całkiem odmiennych charakterach. Karoseria obu wersji skrywa ultralekką konstrukcję z aluminium, turboładowaną jednostkę napędową oraz ustawienia zawieszenia analogiczne jak w edycji Premiere Edition, co przekłada się na imponującą zwrotność, sportowe osiągi oraz niezrównaną precyzję jazdy, czyli znaki szczególne każdego auta z logo Alpine. A110 Pure zaprojektowano z myślą o jeździe po krętych górskich drogach, a A110 to jedyne w gamie GT idealne do codziennej jazdy.

Wersja Pure została stworzona z myślą o doznaniach z jazdy. Jest najbardziej zbliżona charakterem do A110 Premiere Edition. Stylistyka auta nawiązuje z kolei do kultowych modeli Alpine, które triumfowały w latach 60. i 70. na europejskich torach wyścigowych i w rajdach. Pure to radość z jazdy w czystej formie, która sprawia, że kierowca czuje się częścią samochodu.

Wersja A110 Pure jest wyposażona w 17-calowe obręcze kół i została znacznie odchudzona. W kabinie pasażerskiej wzrok przykuwają kubełkowe fotele Sabelt, z których każdy waży zaledwie 13,1 kg. Takie same siedzenia zamontowano wcześniej w edycji Premiere Edition. Dzięki wykorzystaniu lżejszych elementów A110 Pure waży niecałe 1100 kg.

Sportowy charakter samochodu podkreślają tapicerka ze skóry i mikrofibry oraz matowe włókno węglowe, którym wykończona jest kabina. Podobnie jak wszystkie wersje, edycja Pure jest wyposażona w standardzie w przełącznik wyboru trybu jazdy. Kierowca może wybrać jeden z trzech trybów: Normal, Sport lub Track. Automatyczna klimatyzacja, nawigacja satelitarna, protokół mySPIN umożliwiający obsługę aplikacji zainstalowanych na smartfonie oraz przednie reflektory i tylne światła w technologii LED to dodatkowe elementy podnoszące komfort jazdy, która jest w tym przypadku równie ważna jak sportowe osiągi.

Właściciele tego modelu mogą dodatkowo zamówić niezwykle skuteczne hamulce Brembo, aktywny sportowy układ wydechowy, który wydaje rasowy, sportowy dźwięk lub jeden z dwóch wzorów 18-calowych obręczy kół. Niezwykle lekkie, komfortowe fotele z regulacją sześciu parametrów, które zapewniają optymalne podparcie, dwa dostępne systemy audio marki Focal, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania, sprawiają, że wersja Pure doskonale sprawdza się podczas codziennej jazdy.

A110 Legende to z kolei eleganckie, wyrafinowane GT

Niezwykle komfortowe fotele z regulacją sześciu parametrów, czarna lub brązowa skórzana tapicerka oraz kabina wykończona błyszczącym włóknem węglowym podkreślają, że jest to auto idealne do codziennej jazdy. Nagłośnienie marki Focal, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania to kolejne praktyczne elementy wyposażenia, które sprawiają, że jest to uniwersalny model. Charakterystyczne dwukolorowe obręcze „Legende” są stylistycznym nawiązaniem do kół oryginalnej wersji coupe A110 Berlinette 1600S. W ofercie dostępne są dwa dodatkowe wzory 18-calowych obręczy.

Model A110 Legende można doposażyć w nagłośnienie Focal Premium, w skład którego wchodzi subwoofer, dwa głośniki i dwa tweetery, aktywny sportowy wydech lub podgrzewane fotele. Podobnie jak wersja Pure, edycja Legende jest standardowo wyposażona w automatyczną klimatyzację, nawigację satelitarną, protokół mySPIN i światła LED.

Z okazji premiery wersji Pure i Legende, marka Alpine wprowadza trzy nowe kolory lakieru: Biały Irisé, Niebieski Abysse i Szary Tonnerre. Dodatkowo dostępne są także odcienie Niebieski Alpine i Czarny Profond, które pojawiły się po raz pierwszy w ofercie w czasie premiery Premiere Edition.

Wszystkie wersje A110 są objęte trzyletnią gwarancją marki Alpine (lub do 100 tys. km), którą można przedłużyć do czterech lub pięciu lat. Dodatkowo właściciele modeli Alpine mogą wykupić umowę serwisową albo wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie z pełnej oferty usług finansowania zakupu samochodu.

„Po premierze wersji Pure i Legende mamy pełną gamę modeli A110, co sprawi, że każdy klient będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Pure symbolizuje wszystkie najważniejsze cechy marki Alpine, czyli zwrotność, dynamikę oraz radość z jazdy.

Legende to model, dzięki któremu marka Alpine wkracza na nowe dla siebie terytorium. To auto, które ma taką samą specyfikację techniczną jak A110 Pure i zapewnia równie wielkie emocje na drodze. Jego wyróżnikiem są niezwykle komfortowe fotele oraz wyższy poziom wyposażenia, co sprawia, że jest to idealny samochód dla kierowców, którzy chcą jeździć swoim A110 na co dzień i planują pokonywać nim długie trasy.

Dzięki nowym wersjom Pure i Legende reaktywacja marki Alpine nabiera nowego impetu” – powiedział Michael van der Sande, dyrektor zarządzający marki Alpine.

„Rozszerzenie gamy o wersje Pure i Legende podnosi atrakcyjność modelu A110 i daje klientom większe możliwości wyboru. Każdy z nowych modeli wpisuje się w inną filozofię. Pure to propozycja dla pasjonatów motoryzacji, którzy oczekują emocji za kierownicą, a Legende to kwintesencja stylu i wyrafinowania.

Sportowe zacięcie edycji Pure podkreślają fotele kubełkowe Sabelt, wykończone matowym włóknem węglowym wnętrze oraz 17-calowe obręcze kół. Jest to najbardziej oszczędna
i jednocześnie rasowa werja A110. Legende nawiązuje z kolei do wspaniałych tradycji marki. Tapicerka z brązowej skóry oraz 18-calowe obręcze „Legende” są ukłonem w kierunku stylistyki i elegancji kultowego coupe A110 Berlinette 1600S” – dodał Antony Villain, szef zespołu projektantów marki Alpine.

  • Przewidywane ceny wersji Pure będą zaczynać się od: 54 700 euro
  • Przewidywane ceny wersji Legende będą zaczynać się od: 58 500 euro
Zdjęcia: Alpine