MotoNews.pl

Nowy SUV Peugeot 3008

21 grudnia 2020

Marka, model | ,
Peugeot-3008-2020

Z ponad 800 000 samochodami wyprodukowanymi od debiutu w 2016 roku SUV PEUGEOT 3008 jest liderem na rynku kompaktowych SUV-ów. Model osiąga doskonałe wyniki sprzedaży w Europie i na rynkach pozaeuropejskich. Ukoronowaniem jego sukcesu było zdobycie tytułu Car of the Year 2017.

Marka PEUGEOT z dumą przedstawia nowego SUV-a PEUGEOT 3008

Wyróżniający się styl nowej edycji SUV-a wprowadza nas w kanony stylistyczne nowej ery designu. Dzięki zmienionemu przodowi, nowym tylnym światłom Full LED, nowym kolorom nadwozia i oferowanemu po raz pierwszy pakietowi „Black Pack” samochód jest bardzo nowoczesny.

Peugeot 3008 2020 1

Nowy SUV PEUGEOT 3008 idealnie uosabia strategię „Power of choice” i oferuje wybór układu hybrydowego plug-in z napędem na jedną lub na obie osie lub silników spalinowych, benzynowych i wysokoprężnych, które doskonale godzą przyjemność z jazdy i wydajność. Nowy SUV PEUGEOT 3008 nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o inteligentne technologie – został wyposażony w systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji oraz w kolejną generację PEUGEOT i-Cockpit® z nowym panelem cyfrowych zegarów z wysokiej jakości wyświetlaczem i nowym ekranem dotykowym 10” HD.

Nowe jest nie tylko wyposażenie i przyjemność jazdy, ale i koncepcja gamy nowego SUV-a PEUGEOT 3008 – składa się z analogicznych wersji co niedawno wprowadzona gama PEUGEOT 308. Obejmuje trzy poziomy wyposażenia. Dodatkowe wyposażenie jest dostępne w postaci pakietów.

Inspirująca stylistyka nadwozia

Aby utrzymać się w awangardzie stylistycznej zmieniono przód nowego SUV-a PEUGEOT 3008. Inspirująca stylistyka jest jak zawsze niepowtarzalna i wyróżnia się na tle innych modeli. Inauguruje nowy kanon nowoczesnego designu a jednocześnie podkreśla wyrafinowanie estetyczne i dynamikę.

Nowy grill bez obramowania jest niezwykle udanym atrybutem nowoczesnego stylu, a jednocześnie pozwala zachować płynną linię nadwozia. Jego przedłużeniem są listwy pod światłami, które spajają wszystkie elementy w harmonijną całość. Na końcu maski został dumnie wyeksponowany numer modelu, jak w całej gamie PEUGEOT.

Peugeot 3008 2020 2

Sportowy styl podkreślają boczne wloty powietrza połyskujące czarnym lakierem oraz lakierowana osłona podwozia, wbudowane w nowe zderzaki i dostępne już od najniższego poziomu wyposażenia. Wersje GT i GT Pack mają charakterystyczny grill, którego wzór doskonale podkreśla zdecydowanie wyższą klasę samochodu widoczną w stylistyce.

Zmienione przednie reflektory zyskały na agresywności i zdecydowanie wyróżniają się na tle obecnych kanonów. Już w podstawowym poziomie wyposażenia posiadają diody LED i są przedłużone „kłami” świateł dziennych z chromowaną końcówką. Ciekawy układ świateł doskonale wpisuje się w styl PEUGEOT i sprawia, że już na pierwszy rzut oka rozpoznajemy samochody marki.
Reflektory Full LED wersji GT i GT Pack mają jeszcze bardziej technologiczny wygląd i przyciągają uwagę swoim kształtem i funkcją doświetlania zakrętów (EVS), która poprawia widoczność podczas jazdy z prędkością do 90 km/h. Światła przeciwmgłowe zostały zastąpione funkcją „Foggy Mode” wbudowaną w reflektory Full LED. W razie mgły po włączeniu tylnych świateł przeciwmgłowych zostają uruchomione światła mijania ze zmniejszonym natężeniem wiązki świetlnej.

Nowe, bardziej nowoczesne światła tylne również są wyposażone w technologię Full LED (łącznie ze światłami cofania), z trójwymiarowym śladem pazura wyróżniającym samochody marki. Nowy model jest również wyposażony w sekwencyjne kierunkowskazy.

Peugeot 3008 2020 3

Przezroczyste, przydymione klosze świateł stanowią naturalne przedłużenie czarnego pasa na tylnej klapie i poszerzają optycznie nadwozie. Patrząc z boku na wersję GT Pack zauważymy nowe, diamentowane aluminiowe obręcze kół 19” „San Francisco”, które podkreślają wyjątkowość tej wersji. Również oznaczenia GT na przednich błotnikach i klapie bagażnika mają nowocześniejszy kształt.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 będzie dostępny w kilku kolorach nadwozia:

 • Niebieski Célèbes (nowy)
 • Niebieski Vertigo (nowy)
 • Biały Perłowy
 • Szary Artense
 • Szary Platinium
 • Czarny Perla Nera
 • Czerwony Ultimate

Dla wymagających klientów, dla których ważny jest styl, oferowana jest nowa opcja „Black Pack” w najwyższych poziomach wyposażenia GT i GT Pack.
Obejmuje liczne elementy w ciemnej kolorystyce:

 • Grill i logo „Dark chrome”,
 • Oznaczenia 3008 / GT / PEUGEOT w matowo-czarnym kolorze,
 • Osłonę podwozia w czarnym lśniącym kolorze,
 • Listwy w przednich błotnikach w czarnym lśniącym kolorze,
 • Relingi dachowe w matowo-czarnym kolorze,
 • Listwy dachowe w czarnym lśniącym kolorze,
 • Listwy w spojlerze w czarnym lśniącym kolorze,
 • Listwę w tylnym zderzaku w czarnym lśniącym kolorze,
 • Czarną dolną część drzwi,
 • Specjalne obręcze 19” „Washington” w kolorze Czarny Onyx pokryte lakierem Black mist.

Napędy hybrydowe

Symbolem tak ważnej dla marki koncepcji „Power of Choice” są dwa napędy hybrydowe plug-in, oferowane w nowym SUV-ie PEUGEOT 3008:

 • HYBRID4 300 e-EAT8 z napędem na cztery koła, emisją CO2 od 29 g/km i zasięgiem do 59 km w trybie 100% elektrycznym (zgodnie z protokołem WLTP),
 • HYBRID 225 e-EAT8 z napędem na dwa koła, emisją CO2 od 30 g/km i zasięgiem do 56 km w trybie 100% elektrycznym (zgodnie z protokołem WLTP).

Niewiarygodnie wydajny i mocny napęd HYBRID4 300 e-EAT8 to połączenie silnika PureTech o mocy 200 KM (147 kW) i dwóch silników elektrycznych: silnika na przedniej osi współpracującego ze skrzynią biegów e-EAT8 i rozwijającego moc 110 KM (81 kW) i drugiego silnika na tylnej osi o mocy 112 KM (83 kW).

Peugeot 3008 2020 4

Napęd 4WD, dostępny również w trybie Electric, zapewnia lepsze właściwości trakcyjne w trudnym terenie lub ciężkich warunkach drogowych. W efekcie uzyskujemy doskonałą przyczepność – nawet na mokrej, błotnistej, zaśnieżonej czy krętej drodze moc jest rozkładana równomiernie na cztery koła.

Wersja z napędem na dwa koła HYBRID o mocy 225 KM (165 kW) to połączenie silnika PureTech o mocy 180 KM (132 kW) z silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM (80 kW) współpracującym ze skrzynią biegów e-EAT8.

Obie wersje powstały na niezwykle wydajnej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform) i są wyposażone w wielowahaczowe zawieszenie tylne, które gwarantuje idealny balans między komfortem i przyjemnością z jazdy. Dodatkowo przyjęte rozwiązanie nie zmniejsza ani kabiny, ani pojemności bagażnika nad podłogą.

Akumulator litowo-jonowy ma pojemność 13,2 kWh. Dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych, które spełniają wszystkie potrzeby i są dostosowane do różnych źródeł ładowania. W standardzie oferowana jest ładowarka prądu jednofazowego 3,7 kW, a w opcji prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW.

Peugeot 3008 2020 5

Szacunkowy czas ładowania z różnych stacji wynosi:

 • ze stacji Wall Box 7,4 kW: pełne naładowanie akumulatora w ciągu 1 godziny 45 minut prądem jednofazowym za pomocą pokładowej ładowarki 7,4 kW,
 • ze wzmocnionego gniazda 16 A: pełne naładowanie akumulatora w ciągu 4 godzin prądem jednofazowym za pomocą pokładowej ładowarki 3,7 kW,
 • z gniazda standardowego 8 A: pełne naładowanie akumulatora w ciągu 7 godzin prądem jednofazowym za pomocą pokładowej ładowarki 3,7 kW.

Pojęcie TCO (czyli całkowitego kosztu posiadania), doskonale znane klientom biznesowym, ma również zastosowanie dla klientów indywidualnych. Koszt zakupu samochodu hybrydowego plug-in jest wyższy, ale klienci powinni uwzględnić wszystkie czynniki:

 • liczne zachęty finansowe w niektórych krajach (dopłaty ekologiczne, premie, dopłaty dla firm),
 • niższy koszt obsługi technicznej,
 • niższy koszt energii.

Celem jest osiągnięcie takiego samego całkowitego kosztu posiadania dla samochodu z silnikiem spalinowym i jego zelektryfikowanej wersji. Nowy SUV PEUGEOT 3008 jest dostępny z następującymi silnikami spalinowymi o niewielkiej emisji CO2 (od 129 g/km). Spełniają one najnowsze przepisy Euro 6 i są homologowane zgodnie z protokołem WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures).

Peugeot 3008 2020 6

Silniki benzynowe:

 • Trzycylindrowe o pojemności skokowej 1,2 l:
 • PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
 • PureTech 130 S&S EAT8.
 • Czterocylindrowe o pojemności skokowej 1,6 l:
 • PureTech 180 EAT8.

Silniki wysokoprężne:

 • Czterocylindrowe o pojemności skokowej 1,5 l:
 • BlueHdi 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
 • BlueHDi 130 S&S EAT8.

Ciekawa i oryginalna budowa gamy

Nowy SUV PEUGEOT 3008 inauguruje nowe wzbogacenie gamy pod względem elementów stylistycznych i wyposażenia. Zapewni większą czytelność oferty handlowej i wzbogaci wyposażenie poszczególnych wersji.

Peugeot 3008 2020 7

Podstawą gamy są trzy poziomy wyposażenia. Każdy z nich można uzupełnić za pomocą pakietów. Jest to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy szukają wyższego komfortu, estetyki lub funkcjonalności. Poszczególne poziomy wyposażenia przedstawiają się następująco (z kilkoma przykładami wyposażenia):

 • ACTIVE – Aluminiowe obręcze kół 17” / Pakiet „Widoczność” / System bezkluczykowego uruchamiania pojazdu hands free / Dwustrefowa klimatyzacja / Wspomaganie parkowania tyłem / Radio cyfrowe (DAB),
 • ACTIVE Pack – ACTIVE + Mirror screen / elektrycznie składane lusterka boczne / Wspomaganie parkowania przodem i VisioPark 1,
 • ALLURE – Aluminiowe obręcze kół 18” / Dodatkowo przyciemniane szyby / Pakiet Safety Plus / Nawigacja z ekranem 10” HD / Tapicerka ze skóry ekologicznej i tkaniny,
 • ALLURE Pack – ALLURE + / System bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu hands free + Relingi dachowe + Fotel pasażera z funkcją składania do położenia stolika + Pakiet specjalnego oświetlenia kabiny i tekstylne elementy dekoracyjne,
 • GT – Specjalne aluminiowe obręcze kół 18” / Dach Black Diamond / Pakiet Drive Assist Plus / Reflektory Full LED / Tapicerka ze skóry ekologicznej i Alcantary®,
 • GT Pack – GT + Aluminiowe obręcze kół 19” / Bezdotykowy system otwierania bagażnika / Pakiet City 2 / HiFi FOCAL® / Pakiet elektrycznych regulowanych siedzeń z funkcją masażu.

Przyjemność z jazdy jest wprost wpisana w geny nowego SUV-a PEUGEOT 3008, który idealnie trzyma się drogi, zapewnia wysokiej klasy komfort jazdy i prowadzenia oraz jest bardzo zwrotny w mieście dzięki minimalnemu promieniowi skrętu 10,7 m.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 pojawi się w sprzedaży w Europie pod koniec tego roku. Nowy model jest produkowany we Francji w zakładach w Sochaux.

Zdjęcia: Peugeot