MotoNews.pl

Ford Mustang Mach-E – pierwszy przedstawiciel nowej rasy

09 grudnia 2020

Ford-Mustang-Mach-E-AWD-2020

Nowy, w pełni elektryczny Mustang Mach-E wchodzi do sprzedaży w Europie na początku 2021 roku jako pierwszy seryjnie produkowany elektryczny samochód Forda, opracowany od podstaw z myślą o dostarczeniu klientom możliwości bezemisyjnej jazdy dzięki w pełni elektrycznemu napędowi.

Ford Mustang Mach-E – gotów do przyspieszenia bezemisyjnej rewolucji i startu w przyszłość motoryzacji

Mustang Mach-E oferuje klientom poszukującym samochodów elektrycznych: wolność, osiągi i charakter kultowego, najlepiej sprzedającego się na świecie samochodu sportowego. Pierwszy w rodzinie Mustangów SUV, napędzany błyskawicznie reagującym, energooszczędnym, układem napędowym, zasilanym z akumulatora, jest oferowany do wyboru z jednym silnikiem i z napędem na tylne koła lub z dwoma silnikami i z napędem wszystkich kół, zapewniającym porównywalne z supersamochodami przyspieszenie 0-100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy.

Klienci mają wybór pomiędzy wersją z akumulatorami zapewniającymi standardowy lub rozszerzony zasięg jazdy, co eliminuje obawy o możliwość dotarcia do celu podróży – większy oferuje czysty, elektryczny zasięg pomiędzy ładowaniami do 610 km (tryb WLTP).

Ford Mustang Mach E AWD 2020 4

Mustang Mach-E otwiera również nowe możliwości dzięki najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom firmy Ford w zakresie komfortu, wygody jazdy i wspomagania kierowcy, jakie kiedykolwiek oferowano klientom. System SYNC nowej generacji uczy się na podstawie zachowań kierowców, aby wypracować podpowiedzi pozwalające zaoszczędzić czas. Funkcja “telefon jako kluczyk” umożliwia bezproblemowe wprowadzanie danych za pomocą klawiatury telefonu, rozpoznając smartfon właściciela samochodu, bez konieczności korzystania z pilota, czy mechanicznego kluczyka. Funkcja inteligentnego zasięgu może dokładniej obliczyć zasięg jazdy, korzystając z danych w chmurze. Ponadto najnowsze rozwiązania firmy Ford w zakresie wspomagania jazdy, parkowania i unikania wypadków6 zapewniają prawdziwie intuicyjną, bezstresową jazdę.

Każdy Mustang Mach-E oferuje tryby jazdy Szept, Aktywność i Nieokiełznanie, które dopasowują dynamikę jazdy i wrażenia pasażerów do nastroju kierowcy. Pięciomiejscowy SUV z nadwoziem w stylu coupe również będzie z czasem coraz lepszy, dzięki zdalnym bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania (Over-the-Air).

– Mustang Mach-E jest jednym z najbardziej ekscytujących pojazdów, jakie Ford kiedykolwiek wprowadził na rynek – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu w Ford of Europe. – Nowy w pełni elektryczny pojazd jest wyjątkowy, ale nadal bez wątpienia jest Mustangiem i pojawia się w Europie w odpowiednim momencie – dodał de Waard.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 5

Osiągi pojazdu elektrycznego

Całkowicie nowa platforma Mustanga Mach-E została opracowana przez zespół specjalistów znany jako Team Edison w celu pełnego wykorzystania szans na maksymalizację osiągów samochodu, jakie wynikają z rozkładu masy i charakterystyki momentu obrotowego w pełni elektrycznego układu napędowego.

Niezależnie od tego, czy samochód jest wyposażony w standardowy akumulator litowo-jonowy z 288 ogniwami zapewniający 68 kWh pojemności użytkowej, czy też w akumulator zapewniający rozszerzony zasięg, a dysponujący 376 ogniwami i pojemnością użytkową 88 kWh, akumulator jest umieszczony centralnie pomiędzy osiami pod podłogą, co zapewnia niskie położenie środka ciężkości, co dobrze służy sportowej dynamice Mustanga.

Wysokowydajne akumulatory testowane w temperaturach tak ekstremalnych, jak minus 40 stopni Celsjusza, są umieszczone w wodoodpornej obudowie otoczonej zabezpieczeniami pochłaniającymi energię ewentualnego zderzenia. Zaawansowany aktywny system ogrzewania i chłodzenia cieczą reguluje temperaturę pracy akumulatora, co pozwala na skrócenie czasu ładowania i zoptymalizowanie osiągów w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz podczas jazdy z dużą prędkością.

Zasilanie akumulatorowe jest przekazywane do całkowicie nowego, chłodzonego olejem, montowanego z tyłu silnika prądu przemiennego napędzającego tylne koła oraz do dodatkowego silnika montowanego z przodu w modelach wyposażonych w system napędu kół obu osi. Synchroniczny silnik tylny z magnesami stałymi umożliwia osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego w ciągu 0,5 sekundy, co umożliwia błyskawiczną reakcję na wciśnięcie pedału przyspieszenia.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 6

  • Mustang Mach-E z napędem na tylne koła dostarcza moc maksymalną 269 KM przy akumulatorze standardowym i 294 KM przy powiększonym akumulatorze. Maksymalny moment obrotowy 430 Nm zapewnia przyspieszenia 0-100 km/h w czasie od 6,1 do 6,2 sekundy,
  • Mustang Mach-E z napędem na wszystkie koła osiąga moc maksymalną 269 KM z akumulatorem standardowym i 351 KM przy akumulatorze powiększonym, a 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego pozwala na przyspieszenie 0-100 km/h w czasie od 5,1 do 5,6 sekundy
  • Mustang Mach-E First Edition jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła i powiększony akumulator zapewniający rozszerzony zasięg jazdy. Moc maksymalna wynosi 351 KM, maksymalny moment obrotowy osiąga 580 Nm, a przyspieszenia 0-100 km/h zajmuje mu 5,1 sekundy
  • Mustang Mach-E GT jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła i powiększony akumulator wydłużający zasięg. Dysponuje mocą maksymalną 487 KM, maksymalnym momentem obrotowym 860 Nm i przyspieszeniem 0-100 km/h w czasie 3,7 sekundy

Układ napędu na wszystkie koła Mach-E przenosi moment obrotowy niezależnie na przednią i tylną oś, by zapewnić imponujące przyspieszenia i prowadzenie pojazdu – godne reputacji Mustanga. Przygotowane specjalnie dla Europy charakterystyki amortyzatorów, sprężyn, drążków stabilizujących, układu kierowniczego i napędowego zostały dostosowane do typowych dla Starego Kontynentu węższych, bardziej krętych dróg i wyższych limitów prędkości.

– Stabilna, zapewniająca bezpośrednie reakcje platforma, zaprojektowana dla w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E, pozwoliła nam dostroić parametry, gwarantujące przyjemność z jazdy, zarówno na krętej górskiej drodze Trollstigen w Norwegii, szybkiej niemieckiej autostradzie, jak i wyboistej brytyjskiej B-road – powiedział Geert Van Noyen, szef działu dynamiki w Ford of Europe.

Energooszczędne układy napędowe zapewniają do 610 km zasięgu elektrycznej jazdy (cykl WLTP) w przypadku Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła oraz do 540 km dla napędzanych na wszystkie koła Mustanga Mach-E i wersji First Edition.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 7

Funkcja inteligentnego zasięgu pomaga wyeliminować obawy związany z zasięgiem, a to dzięki dokładniejszemu szacowaniu dostępnego zasięgu na podstawie zachowania kierowcy w przeszłości i prognozowanych warunków pogodowych – a nawet przy wykorzystaniu łączności w chmurze w celu przewidzenia, ile energii zostanie zużyte podczas dalszej jazdy. Dane pochodzące z innych elektrycznych Fordów, jeśli ich kierowcy wyrażą zgodę na wymianę informacji, mogą znacznie poprawić dokładność szacunków.

Szybkie i proste ładowanie. Ford oferuje nabywcom Mustang Mach-E opcjonalny zestaw Ford Connected Wallbox, by ładowanie z domu było szybsze, bardziej nowoczesne i wygodniejsze. Dostępna w wersjach 7,4 kW i 11 kW, ładowarka ścienna może doładować baterię Mustanga Mach-E od 10% do 80% w ciągu około 6 godzin.

Nabywcy Mustanga Mach-E otrzymają również w standardzie dwa kable ładujące, dzięki którym będą mogli uzupełnić stan akumulatora wszędzie tam, gdzie zaprowadzi ich droga. 6-metrowy kabel jest zgodny ze uniwersalnym europejskim standardem ładowania, co umożliwia klientom łatwe podłączenie do ładowarek prądu przemiennego.

6,7 metrowy uniwersalny domowy przewód ładujący umożliwia podłączenie do standardowych gniazdek domowych i 32-amperowych niebieskich gniazd przemysłowych, co pozwala na szybsze ładowanie nawet bez użycia ładowarki ściennej Ford Connected Wallbox.

Zapewniono również kompatybilność ze standardem szybkiego ładowania prądem stałym. Mustang Mach-E z napędem na tylne koła i z powiększonym akumulatorem, ładowany z mocą do 150 kW za pomocą ładowarki IONITY, zyska średnio 119 km zasięgu jazdy w ciągu około 10 minut ładowania.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 8

Mustang Mach-E z napędem na wszystkie koła i z powiększonym akumulatorem oraz wersja First Edition otrzymają energię wystarczającą do przejechania 107 km w ciągu około 10 minut ładowania akumulatora. Wersje z napędem na tylne koła i z napędem na wszystkie koła z powiększonymi akumulatorami osiągają poziom naładowania od 10 do 80 procent pojemności akumulatora w ciągu 45 minut.

Mustang Mach-E oferuje również możliwość kontrolowania jazdy za pomocą jednego pedału, co pomaga zwrócić więcej energii kinetycznej do akumulatora, zapewniając większą sprawność energetyczną. Przyspieszanie i zwalnianie kontrolowane są odpowiednio poprzez naciśnięcie lub zwolnienie pedału przyspieszenia, potęgujące wrażenie jazdy na napędzie w pełni elektrycznym. Pedał hamulca mamy zawsze do dyspozycji w sytuacjach, gdy wymagana jest większa siła hamowania.

Płynnie współpracujące systemy

Mustang Mach-E wykorzystuje zaawansowane rozwiązania techniczne, aby zapewnić najbardziej komfortowe i bezstresowe wrażenia, jakie kiedykolwiek były osiągalne w samochodach Forda.

Debiutujący system SYNC nowej generacji, umożliwia dostosowanie ponad 80 ustawień, od temperatury w kabinie i pozycji fotela, po oświetlenie wewnętrzne, dzięki czemu każda podróż dostarcza bardziej osobistych przeżyć. Zdolność uczenia maszynowego pozwala z czasem lepiej zrozumieć zwyczaje kierowcy, dostosowując się do jego rutynowych czynności, aby we właściwym czasie przedstawić właściwe sugestie, dotyczące nawigacji i komunikacji, co pozwala kierowcy skoncentrować się na sytuacji drogowej.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 9

Zaawansowane rozpoznawanie mowy w trybie konwersacji jest w stanie zrozumieć naturalne, potoczne zdania w 15 językach europejskich, umożliwiając właścicielom kontrolę systemów rozrywki i nawigacji, po oświetlenie i klimatyzację w kabinie, a także zarządzanie rozmowami telefonicznymi. Aby zapewnić jak najlepsze odpowiedzi na polecenia i pytania, informacje z systemów pokładowych uzupełniane są o wyniki wyszukiwania w Internecie – czemu służy stała komunikacja poprzez standardowy modem FordPass Connect.

– Pracowaliśmy konsekwentnie, aby mieć pewność, że posiadanie Mustanga Mach-E będzie wiązało się z najbardziej osobistymi wrażeniami z jazdy i najsilniejszym poczuciem skomunikowania – powiedział Jan Schroll, menedżer ds. pojazdów skomunikowanych w Ford of Europe. – SYNC nowej generacji jest jak dotąd najmądrzejszą wersją systemu i będzie stawał się jeszcze mądrzejszy, im dłużej będziesz używał samochodu. Został zaprojektowany, aby wiedział, czego- i kiedy potrzebujesz, dzięki czemu możesz po prostu siedząc za kierownicą cieszyć się jazdą.

Apple CarPlay i Android Auto instalowane są fabrycznie bez dodatkowych kosztów, obydwa systemy pozwalają na bezprzewodowe skomunikowanie z urządzenie mobilnym. 15,5 calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości Full HD posiada uproszczony interfejs, dostarczający informacji w zorganizowany, łatwo przyswajalny sposób, sterowany za pomocą dotyku, powiększania i obracania, natomiast wirtualne pokrętło na dole ekranu umożliwia szybką dotykową regulację głośności muzyki lub połączeń konferencyjnych. Komunikację poprawia dodatkowo SYNC AppLink, dzięki któremu obsługiwane aplikacje, jak what3words, Waze i Webex, mogą zaoferować głębszą integrację pojazdu ze smartfonem. W standardzie klient otrzyma również bezprzewodową ładowarkę do smartfonów.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 10

SYNC nowej generacji zwiększa również zaufanie kierowców dzięki powiązanej z nim nawigacji. Informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i prognozy ruchu są dostarczane przez specjalistów z firmy TomTom, a wyznaczanie tras w pojeździe i w chmurze zapewnia firma Garmin. Dzięki temu kierowcy mają gwarancję wybierania najszybszych tras do celu. Podróże mogą być wstępnie planowane, a trasy przesyłane z aplikacji FordPass do systemów samochodu. System SYNC nowej generacji potrafi również doradzać w trakcie podróży, gdzie i kiedy ładować akumulator, a także zapewniać w czasie rzeczywistym informacje o dostępności ładowarek i cenach na stacjach ładowania.

Wsiadanie i uruchomienie pojazdu jest szybkie i bezstresowe dzięki systemowi „telefon jako kluczyk”, który zadebiutuje w ofercie Forda w Mustangu Mach-E. Dzięki łączności Bluetooth, system może wykrywać smartfony zarejestrowanych użytkowników, gdy ci zbliżają się do samochodu, odblokowując drzwi i umożliwiając rozpoczęcie jazdy bez wyjmowania z kieszeni telefonu, pilota, czy z kluczyka.

Dostępny jest też kod awaryjny, który można wprowadzić z klawiatury umieszczonej na słupku „B”, aby odblokować zamki drzwi, a osobny kod wprowadzony na centralnym ekranie dotykowym pozwoli na uruchomienie i jazdę, na przykład w razie rozładowania baterii telefonu.

Mustang Mach-E może również dostosować indywidualne ustawienia dla jednego z korzystających z samochodu kierowców jeszcze przed zajęciem miejsca za kierownicą, identyfikując smartfon lub pilota osoby, która zbliża się do Mustanga. Dostęp do przestrzeni ładunkowej z dłońmi pełnymi toreb jest łatwiejszy, dzięki zastosowaniu opcjonalnego systemu bezdotykowego otwierania drzwi bagażnika, który umożliwia ich otwieranie za pomocą prostego ruchu stopy pod tylnym zderzakiem.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 11

Na drodze kierowca może łatwo dopasować reakcje samochodu do swojego nastroju za pomocą wybieranych trybów jazdy. Tryby Szept, Aktywność i Nieokiełznanie są zaprojektowane tak, aby zjednoczyć kierowcę z samochodem, oddając to, co widzi, słyszy i czuje za kierownicą.

Tryb Aktywność równoważy cichy spokój w pełni elektrycznego pojazdu z radosną jazdą i ekscytującymi osiągami Mustanga – dzięki temu jest idealnym wyborem do codziennych podróży. Miękkie niebieskie światło wypełnia kabinę, a dynamiczny zespół wskaźników wyświetla tryb Eco, który pomaga zmaksymalizować sprawność energetyczną.

Gdy kierowca chce wzmocnić emocje, może przełączyć samochód w tryb Nieokiełznanie. Uwalnia to pełny potencjał Mustanga Mach-E; wyostrza układ kierowniczy, wzmacnia reakcję na wciśnięcie pedału przyspieszenia, a nawet daje kierowcy wrażenie redukcji biegów przy hamowaniu regeneracyjnym. Do tego dochodzą: wzmocniony dźwięk słyszalny we wnętrzu, sportowe pomarańczowe oświetlenie i dynamiczne linie na wyświetlaczu kierowcy, odzwierciedlające siły działające w czasie przyspieszenia i pokonywania zakrętów.

Aktywując zmniejszenie sił wymaganych do obsługi elementów sterowania, łagodniejsze reakcje na wciśnięcie pedału przyspieszenia i maksymalnie wyciszając atmosferę wewnątrz kokpitu, tryb Szept daje możliwość najbardziej relaksującego cieszenia się Mustangiem Mach-E. Tryb ten optymalizuje również system kontroli przyczepności kół przy hamowaniu6, co ułatwia utrzymanie przyczepności na mokrych i śliskich nawierzchniach, dzięki czemu jazda staje się jeszcze łatwiejsza i mniej stresująca.

– Mustang Mach-E dał nam możliwość prawdziwego spersonalizowania wrażeń z jazdy i dania kierowcy dokładnie tego, czego oczekuje od swojego pojazdu, w zależności od okoliczności i nastroju. Samochód staje się towarzyszem podróży, który dostosowuje się do kierowcy – powiedział Matthias Tonn, główny inżynier programu Mustang Mach-E w Ford of Europę. – Poszczególne zmiany pomiędzy różnymi trybami jazdy są subtelne, ale ogólny efekt może zmienić doznania z jazdy Mustangiem, dokładnie wtedy, kiedy tego chcesz.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 12

Zaawansowany pakiet dostępnych rozwiązań wspomagających kierowcę również sprawia, że jazda staje się mniej stresująca, co pozwala kierowcy w pełni cieszyć się każdą podróżą. Zaawansowane systemy i rozwiązania, to między innymi:

  • Inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go automatycznie utrzymujący komfortową odległość od pojazdu jadącego z przodu, wyposażony także funkcję utrzymywania Mustanga na środku jego pasa ruchu. Pozwala to na całkowite zatrzymanie pojazdu w gęstym ruchu miejskim, a następnie automatyczne ruszenie z miejsca,
  • Asystent parkowania, który umożliwia w pełni zautomatyzowane manewry przy parkowaniu równoległym i prostopadłym po przytrzymaniu jednego przycisku,
  • Pakiet aktywnego wspomagania hamowania z funkcją awaryjnego hamowania, może wykryć ludzi i rowerzystów na drodze lub w jej pobliżu, a także obiekty, które mogą przeciąć tor pojazdu. Automatycznie uruchamia hamulce, jeśli sytuacja zapowiada potencjalną kolizję, a kierowca nie reaguje na ostrzeżenia,
  • System utrzymania na wybranym pasie ruchu z asystentem martwego pola lusterek monitoruje, czy w martwym polu lusterek zewnętrznych nie znajduje się nadjeżdżający z tyłu pojazd, a w przypadku ryzyka kolizji aplikuje moment obracający kierownicę, aby ostrzec kierowcę i skłonić do rezygnacji z manewru zmiany pasa ruchu.

Mustang – nowe spojrzenie i nowe wrażenia

Mustang Mach-E jest natychmiast rozpoznawalny jako Mustang, dzięki charakterystycznym elementom, takim jak długa, muskularna maska, projekt tylnej partii nadwozia, agresywnie ukształtowane reflektory i charakterystyczne lampy tylne, złożone z trzech świecących pasków.

Inżynierowie i projektanci, korzystając z całkowicie nowej, elektrycznej architektury Forda z umieszczonymi w podwoziu akumulatorami, byli w stanie stworzyć wnętrze pojazdu, które jest nie tylko kolejnym wcieleniem Mustanga, ale też wykorzystuje do maksimum przestrzeń nadwozia SUV-a, przeznaczoną dla pięciu osób i ich bagażu.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 13

Przestrzeń ładunkową o pojemności 402 litrów, rosnącą do 1420 litrów po złożeniu tylnych siedzeń uzupełnia przedni bagażnik. Zapewniający dodatkowe 81 litrów przestrzeni, przedni bagażnik wyposażono w odprowadzenie wody, co czyni go wygodnym miejscem do przechowywania mokrej lub zabłoconej odzieży sportowej, butów na wędrówki lub sprzętu plażowego po jego użyciu.

Całe wnętrze Mustanga Mach-E emanuje konsekwentnym połączeniem eleganckiego, nowoczesnego designu i inteligentnej funkcjonalności. Dostępny jako opcja, najwyższej jakości system dźwiękowy B&O, obejmuje dyskretnie rozmieszczony pas głośników przednich, wbudowanych nad otworami wentylacyjnymi i działających jak soundbar, który już został wyróżniony nagrodą iF DESIGN AWARD 2020. Dwupoziomowa deska rozdzielcza należy do elementów stylistycznych, zaczerpniętych z tradycji kolejnych generacji Mustanga.

Nawet dostępny opcjonalnie panoramiczny stały dach szklany ma swój sekret: specjalną szklaną powłokę, chroniącą przed promieniowaniem podczerwonym, która sprawia, że wnętrze jest chłodniejsze latem i cieplejsze zimą. Ponadto wewnętrzna warstwa pomiędzy szybami pomaga również chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Aby od pierwszej chwili poczuć się za kierownicą jak u siebie, właściciele Mustanga Mach-E będą mogli wstępnie ustawić parametry swojego nowego pojazdu przed dostawą, korzystając z nowej funkcji zdalnej konfiguracji pojazdu. Właściciele po prostu tworzą spersonalizowany profil, w którym zapisują swoje ulubione ustawienia, często odwiedzane lokalizacje – jak miejsce pracy lub supermarket – a dla większego spokoju także pobliskie stacje ładowania.

Konfigurację można przeprowadzić on-line lub za pomocą aplikacji na smartfony FordPass, dzięki której właściciel może kontrolować takie ustawienia pojazdu, jak terminarz, preferencje klimatyzacji i oświetlenia w kabinie oraz poziom naładowania akumulatora. Preferencje trybów jazdy Mustanga Mach-E można również personalizować.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 14

Profil personalizacji jest przechowywany w chmurze, więc gdy właściciel po otrzymaniu kluczyka po raz pierwszy paruje smartfon ze swoim Mustangiem Mach-E, wszystkie ustawienia są przesyłane do jego pojazdu. Koniec z frustrującym konfigurowaniem, kierowcy mogą po prostu usiąść za kierownicą i jechać. Przyszłe zdalne aktualizacje bezprzewodowe umożliwią również personalizację ustawień radia przed odbiorem samochodu.

– Uniwersalny rozmiar dla wszystkich nie pasuje do nikogo – powiedział de Waard. – Konsumenci chcą produktów, usług i doznań, które spełniają ich specyficzne potrzeby – dlatego Ford umożliwia personalizację przed dostawą Mustanga Mach-E. Jeśli ktoś skorzysta z tej funkcji, nie znajdzie nigdy drugiego takiego samego Mustanga Mach-E – dodał de Waard.

Aktualizacje bezprzewodowe będą stale ulepszały samochód przez cały okres jego eksploatacji, bez potrzeby wychodzenia z domu, czy nawet oczekiwania na zakończenie aktualizacji oprogramowania.

Wiele aktualizacji można wykonać w niecałe dwie minuty, a niektóre będą praktycznie niezauważalne dla klientów, którzy mogą wybrać stały czas ich przeprowadzania – na przykład w środku nocy – gdy ich samochód jest zaparkowany. Prawie wszystkie moduły komputerowe Mach-E mogą być aktualizowane zdalnie i bezprzewodowo, co oznacza, że Ford może zapewnić poprawę osiągów i zupełnie nowe funkcje, które nie muszą nawet istnieć, gdy klienci odbierają swoje nowe samochody.

Ford Mustang Mach E AWD 2020 15

Kompleksowy ekosystem ładowania

Mustang Mach-E GT będzie korzystał z wiodącego w branży ekosystemu ładowania, który zapewni łatwy, zintegrowany dostęp do sieci w całej Europie, uwalniając kierowców od stresu w drodze.

Klienci, którzy złożą w tym i przyszłym roku zamówienia, otrzymają pięć lat bezpłatnego dostępu do jednej z największych sieci publicznych stacji ładowania FordPass Charging Network, która obejmuje obecnie w Europie ponad 155 000 stacji.

Dzięki współpracy z NewMotion, klienci Forda będą mogli z pomocą aplikacji FordPass bez trudu zlokalizować stacje, osiągnąć je jako cel nawigacji, opłacić i monitorować ładowanie w 21 krajach, płacąc za usługi z jednego konta, co znacznie ułatwi eksploatację.

Klienci, zamawiający model Mach-E, otrzymają również roczny bezpłatny dostęp do sieci szybkiego ładowania IONITY, która do końca tego roku otworzy ponad 300 z 400 planowanych stacji. Ford jest założycielem i udziałowcem stowarzyszenia IONITY, budującego stacje szybkiego ładowania przy autostradach i w najważniejszych europejskich lokalizacjach.

Zdjęcia: Ford