MotoNews.pl

Ford Ranger Splash powraca! Klasyka lat 90-tych w nowej odsłonie

02 września 2021

Kategoria | Auto firmowe  Premiery
Marka, model | ,
2022-Ranger-Splash-Package

Fani Forda Rangera, Splash powraca! Uwielbiany na rynku amerykańskim pakiet stylistyczny z lat 90-tych powraca do oferty Forda w gamie modelowej na rok 2022.

Ford Ranger Splash 2022

„Użytkownicy Rangera uwielbiają personalizować swoje auta – ponad 80% modyfikuje Rangera za pomocą pakietu stylistycznego – a dzięki pakietowi Splash dajemy im coś wyjątkowego” – powiedział Chad Callandar, kierownik ds. marketingu Ford Ranger. „Co kilka miesięcy zamierzamy wprowadzać kolejny kolor nadwozia dla Rangera, który będzie oferowany tylko raz i w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy”.

Splash będzie dostępny w dwóch odmianach

Pakiet Splash będzie oferowany przez cały rok modelowy i będzie zawierał pomarańczową i czarną grafikę nadwozia oraz specjalne 18-calowe, 12-ramienne felgi wykończone w matowej czerni. Ranger Splash będzie zawierał pomarańczowe akcenty grilla, a także błyszczące czarne akcenty na grillu, zderzakach, nakładkach lusterek wstecznych, listwach nadkoli i wlotach powietrza w błotnikach.

We wnętrzu znajdziemy wyjątkowe fotele z pomarańczowymi kontrastowymi szwami i unikalnym ziarnem karbonu – obszytymi skórą w wersjach Lariat. Kontrastujące pomarańczowe szwy pojawiają się również na kierownicy, dźwigni zmiany biegów i osłonie hamulca postojowego. Modele Lariat mają pomarańczowe przeszycia na przednich i tylnych podłokietnikach oraz na desce rozdzielczej.

Pakiet Splash można połączyć z pakietem FX2 lub FX4, aby dodać więcej możliwości i bardziej terenowego, charakterystycznego wyglądu.

Splash Limited Edition

Ford wprowadzi również dodatkowe kolory, odsłaniając co kilka miesięcy modele w wersji Splash Limited Edition w jednorazowych seriach z zaledwie kilkuset dostępnymi pojazdami. Posiada również 18-calowe matowe czarne felgi oraz unikalne połączenie elementów zewnętrznych i wewnętrznych oraz wykończeń. Jako pierwsza pojawi się seria Splash Snow Edition.

Pakiet Ranger Splash będzie dostępny raczej tylko na rynku amerykańskim dla modeli SuperCrew w opcjonalnych wersjach wyposażenia XLT i Lariat, w cenie 1495 USD z dostawą pod koniec roku. Ranger jest montowany w zakładzie montażowym w Wayne w stanie Michigan.

Zdjęcia: Ford