MotoNews.pl

Lexus IS F 2011 w Wielkiej Brytanii

25 marca 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Lexus IS-F 7

Lexus ujawnił szczegóły techniczne nowej wersji modelu IS F oraz ceny tego samochodu na rynku brytyjskim. W skrócie zmiany w modelu 2010 producent określa jako: jeszcze łatwiejszą obsługę, nowe, zaawansowane technologicznie elementy wyposażenia oraz ciekawe, nowe wykończenia wnętrza w kolorze białym.

Jak zapowiedziano w zeszłym roku na motoryzacyjnym show we Frankfurcie, sportowy sedan Lexusa będzie korzystać z mechanizmu różnicowego z blokadą. Będzie on należeć do wyposażenia standardowego i ma znacznie poprawić trakcję i stabilność pojazdu podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Inżynierom Lexusa testującym nową wersję IS F na japońskim torze Fuji International Speedway udało się dzięki temu poprawić czas jednego okrążenia o pełne dwie sekundy.
Mechanizm różnicowy Torsena jest wystarczająco mocny, by dać sobie radę z 505 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostarczanego przez 5-litrowy silnik V8, automatycznie przekierowując moment obrotowy na tylne koła. IS F przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy i osiąga (ograniczoną elektronicznie) prędkość maksymalną 270 km/h.

Podtrzymując reputację marki w zakresie efektywnego wykorzystywania zaawansowanych technologii IS F wyposażony jest w nowy system nawigacji z twardym dyskiem o pojemności 40 GB. Jest to jeden z najbardziej dokładnych systemów nawigacji na rynku, charakteryzujący się wyjątkowo krótkim czasem reakcji i posiadającym pełen zestaw map Europy, z automatycznymi połączeniami z lokalnymi danymi dotyczącymi natężenia ruchu drogowego.
HDD posiada także funkcję „biblioteki dźwięków” – 10 GB pojemności dysku przeznaczone jest na przechowywanie utworów z CD wybranych przez właściciela – dzięki temu można zapisać na dysku ok. 2000 utworów.

14-głośnikowy system audio – dzieło audiofilskiej firmy Mark Levinson poprawiono, by odbierał także cyfrowe audycje radiowe w technologii DAB I dodano w nim port USB, by można było podłączyć do niego przenośne, cyfrowe odtwarzacze muzyki.

IS F Brytyjczycy będą mogli zamówić z nowym wykończeniem wnętrza – materiałem użytym w tym celu będzie biała, a nie jak dotychczas, czarna skóra. Producent zaoferował także nowe, 19-calowe felgi.

Cena podstawowej wersji Lexus IS F 2011 na rynku brytyjskim to 55 595 funtów.

Zdjęcia: Lexus