MotoNews.pl

Cosworth Impreza STI CS400

31 marca 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Cosworth Impreza 2

Efekt jednego z najciekawszych rodzajów współpracy w branży motoryzacyjnej w ostatnim czasie powoli zbliża się do salonów sprzedaży Subaru. Cosworth Impreza STI CS400 oficjalnie wejdzie do sprzedaży w czerwcu tego roku, jednak już teraz możemy obejrzeć pierwsze zdjęcia niektórych jej elementów.

Subaru potwierdziło, że samochód będzie dysponować mocą 400 KM i przyspieszać od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy (standardowa Impreza WRX STI ma silnik o mocy 300 KM i osiąga pierwszą “setkę” po 5,2 sekundach). Tym samym stuningowane przez Coswortha Subaru będzie jednym z najlepiej przyspieszających hatchbacków z napędem na wszystkie koła na świecie.

Subaru donosi także, że Cosworth Impreza STI CS400 zostanie wyposażone w układ hamulcowy z tarczami 355 mm z przodu stworzonymi we współpracy z AP Racing. Firma ta to wiodący dostawca elementów hamulcowych i sprzęgieł dla zespołów Formuły 1 i WRC, a także dla tak uznanych marek, jak Bugatti.

Cosworth Impreza STI CS400 będzie mieć także znacznie ulepszone zawieszenie i układ wydechowy. W serii tej wyprodukowanych zostanie zaledwie 75 egzemplarzy. Bliższe szczegóły dotyczące wyposażenia i cen zostaną ujawnione tuż przed datą wejścia na rynek.

Zdjęcia: Subaru