MotoNews.pl

Nowy Hyundai KONA debiutuje w Polsce

07 lipca 2023

Hyundai-Kona-2024

6. lipca zadebiutowała w Polsce nowa KONA. Ulepszony model dostępny jest z dwoma wariantami napędowymi: spalinowym (ICE) i hybrydowym (HEV), a dla każdego z nich przewidziano sportowe wersje N Line.

Nowy Hyundai KONA – dostępne napędy i wersje

Dla polskich Klientów teraz dostępne są warianty benzynowe z silnikiem 1.0 T-GDi o mocy 120 KM z manualną lub automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła (2WD) oraz 1.6 T-GDi o mocy 198 KM z manualną lub automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła (2WD) lub wszystkie koła (4WD). Wariant HEV dostępny jest z silnikiem benzynowym 1.6 GDI z bezpośrednim wtryskiem, połączonym z motorem elektrycznym, który zapewnia imponujące przyspieszenie i wysoką wydajność przy łącznej mocy 141 KM. Oba warianty dostępne są w czterech wersjach wyposażenia: Smart, Executive, Platinum oraz N Line.

Hyundai Kona 2024 1

Ceny nowego modelu KONA w wersji spalinowej zaczynają się od 110 900 zł, a wersji hybrydowej od 134 400 zł.

Nowa Kona dostępna jest z 11 kolorami w wersji spalinowej, w tym nowymi – Serenity White, specjalny Meta Blue, Denim Blue, Mirage Green, Amazon Gray oraz 8 kolorami w wersji hybrydowej w tym nowymi Soultronic Orange, Meta Blue, Denim Blue, Mirage Green. Bez dopłaty oferowany jest lakier Specjalny Mirage Green, natomiast pozostałe lakiery metaliczne i perłowe wyceniono na 2 500 zł. Opcjonalny dach w kolorze Phantom Black kosztuje 2 600 zł.

Design, który dodaje sportowego szyku i poprawia osiągi

Od rekiniego nosa po tylną klapę, przednie i tylne lampy horyzontalne zwane Seamless Horizon nadają nowemu modelowi harmonijny i niepowtarzalny wygląd niezależnie od napędu. Jest to pierwszy model Hyundai, w którym zastosowano ten ikoniczny zabieg stylistyczny.

Sportowy charakter SUV-a oddają solidne nadkola ze zintegrowanymi przednimi i tylnymi lampami, dynamiczne panele boczne z motywem klina oraz charakterystyczne chromowane listwy biegnące od linii szyb do tylnego spojlera.

Hyundai Kona 2024 5

Wariant HEV wyposażono w górne i dolne aktywne wloty powietrza (AAF), a wariant ICE wykorzystuje górny aktywny wlot powietrza w celu poprawy współczynnika oporu powietrza. Zewnętrzne aktywne wloty powietrza nadają wersjom ICE i HEV wygląd podobny do pojazdu elektrycznego, jednocześnie poprawiając właściwości aerodynamiczne obu wariantów.

Inspirowany sportami motorowymi wariant N Line posiada bardziej agresywny przód i tył ze zderzakami, które podkreślają sportowy charakter, podwójną końcówką wydechu i listwami progowymi w kolorze srebrnym. Dodatkowe opcje obejmują czarny dach, spojler w kształcie skrzydła i dedykowane 18-calowe felgi aluminiowe N Line. Wewnątrz wariant N Line jest wyposażony w metalowe nakładki na pedały i dźwignię zmiany biegów z logo submarki N.

Większa i inteligentniejsza przestrzeń wewnętrzna

Całkowicie nowa KONA zapewnia przestronniejsze, bardziej wszechstronne wnętrze, zwiększające komfort pasażerów i ułatwia przewożenie ładunków. KONA zapewnia również najlepszą w swojej klasie przestrzeń dzięki większemu o 60 mm rozstawowi osi, większej o 77 mm przestrzeni na nogi i większej o 11 mm przestrzeni nad głowami w drugim rzędzie siedzeń w porównaniu z poprzednią generacją. Przestrzeń na wysokości ramion w drugim rzędzie wynosi 1402 mm i jest również największa w swojej klasie, zapewniając pasażerom najlepszej klasy „przestrzeń życiową”. Smukłe i sztywne siedzenia modelu KONA, które mają tylko 85 mm grubości, zapewniają również więcej przestrzeni pasażerom drugiego rzędu siedzeń.

Hyundai Kona 2024 9

Ponadto selektor zmiany biegów umieszczony przy kierownicy zapewnia miejsce na otwartą, przejrzystą konstrukcję konsoli środkowej, która zapewnia więcej miejsca na rzeczy i schludny wygląd wnętrza. W pełni składane siedzenia w drugim rzędzie i większy bagażnik, sprostają najwyższym wymaganiom Klientów i poprawią wygodę załadunku.

Dwa zintegrowane wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala zapewniają ergonomiczną i wygodną obsługę, a opcjonalne komfortowe fotele w pierwszym rzędzie są zoptymalizowane pod kątem rozkładu nacisku na ciało. Zapewniają stan bliski „nieważkości”, aby złagodzić zmęczenie po długich podróżach.

Najlepsze w klasie technologie zapewniające większą wygodę

Aktualizacje systemu KONA nowej generacji są łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki elektronicznej technologii sterowania poprzez aktualizacje oprogramowania Over-the-Air (OTA). Pozwala to właścicielom samochodów zaoszczędzić na kosztach i stale utrzymywać najnowsze oprogramowanie w ich samochodach, dzięki aktualizacjom. Ambientowe oświetlenie jest również obsługiwane przez aktualizacje OTA umożliwiające poprawę działania i wprowadzanie nowych funkcji.

Hyundai Kona 2024 17

Inteligentna tylna klapa z możliwością dostosowania otwierania to dodatkowe udogodnienie dla Klientów. Kierowcy mogą wybrać wysokość i prędkość otwierania tylnej klapy na ekranie systemu multimediów i nawigacji, a także ustalić indywidualnie preferowaną wysokość otwierania, naciskając przycisk zamykania przez trzy sekundy.

Ponadto KONA posiada system pamięci do regulacji pozycji siedzeń i wiele portów ładowania, w tym system ładowania bezprzewodowego, zapewniając więcej wygody. W ramach technologii Digital Key 2.0, całkowicie nową KONĘ można zamykać, otwierać i uruchamiać za pomocą cyfrowego kluczyka, dzięki komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), dostępnej w smartfonach lub inteligentnych zegarkach. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa.

Hyundai Kona 2024 18

Nowa KONA daje większą pewność bezpiecznej jazdy

Zupełnie nowa KONA jest wyposażona w różne zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ADAS), takie jak Asystent unikania kolizji czołowych (FCA), Asystent utrzymania pasa ruchu (LKA), Asystent monitorowania martwego pola (BCA), Inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA), System monitorowania uwagi kierowcy (DAW) czy Widok z martwego pola (BVM). Wyposażenie obejmuje również różne funkcje ułatwiające jazdę, takie jak Inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go, Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) i Asystent jazdy autostradowej (HDA).

Hyundai Kona 2024 13

Aby zapewnić bezpieczne parkowanie, nowa KONA oferuje różne zaawansowane technologie, takie jak system kamer 360 stopni, Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym z unikaniem kolizji (RCCA), czujniki parkowania przednie i tylne i Asystent unikania kolizji podczas cofania (PCA).

Nowy Hyundai Kona, tak jak wszystkie modele marki, objęty jest świetnymi warunkami gwarancji. Okres ochrony gwarancyjnej oraz bezpłatnej usługi assistance wynosi 5 lat bez limitu kilometrów.

Nowa KONA jest już dostępna w sprzedaży w sieci Autoryzowanych Dealerów Hyundai w Polsce.

Źródło: Hyundai, foto Maciej Lubczyński