Jeśli -standardowy- Veyron to za mało

Jeśli -standardowy- Veyron to za mało18.03.2008
Podczas Salonu Samochodowego w Genewie pokazano specjalna wersję Bugatti Veyron 16.4 Fbg stworzoną we współpracy z francuską firmą Hermes, specjalizującą się w produkcji ekskluzywnych wyrobów skórzanych.

Jeśli -standardowy- Veyron to za mało 1Pod maską samochodu nie wprowadzono żadnych zmian - znajduje się tam silnik W16 z czterema turbosprężarkami produkujący 1001KM mocy. Największe modyfikacje objęły nadwozie i wnętrze.

Przednią maskę pokryto specjalnym beżowym lakierem, idealnie dopasowanym do koloru skórzanej tapicerki wewnątrz pojazdu. Zastosowano również unikatowe, 8-ramienne obręcze aluminiowe z wygrawerowanym logo H. Podobne emblematy znalazły się także na osłonie chłodnicy.

Jeśli -standardowy- Veyron to za mało 2 Wnętrze robi jeszcze większe wrażenie. Niemal każdą powierzchnię obciągnięto tu skórą cielęcą najwyższej jakości. Wewnętrzne klamki drzwi przypominają uchwyty toreb firmy Hermes, a w wyściełanym skórą bagażniku znalazła się ręcznie szyta torba, pasująca kolorystycznie do tematu stylistycznego wnętrza. Co więcej, schowek w konsoli centralnej został zaprojektowany tak, aby idealnie pomieścić portfel firmy Hermes.

Za zmodyfikowanego Veyrona przyjdzie zapłacić 1 550 000 Euro! To o blisko 400 000 Euro więcej niż za "standardowe" Bugatti.

Źródło: Auto Express, fot. Bugatti, informacja Moto Target