Wkrótce premiera Bugatti Veyron Targa

Wkrótce premiera Bugatti Veyron Targa14.07.2008
Według dobrze poinformowanych amerykańskich źródeł, w połowie sierpnia nastąpi długo oczekiwana premiera Bugatti Veyron bez dachu. Początkowo mówiono o kabriolecie ze składanym metalowym dachem, jednak na przeszkodzie ...

...stanął ogromny, ośmiolitrowy silnik z czterema turbosprężarkami. Potężna jednostka zajmuje tyle miejsca z tyłu, że niemożliwe okazało się wygospodarowanie choćby skrawka wolnej przestrzeni, w której zmieścił by się składany dach wraz z elektrohydraulicznymi siłownikami. Dlatego zdecydowano się na dach typu targa, który w każdej chwili będzie można zdemontować i schować w specjalnie zaprojektowanym do tego celu miejscu pod przednią maską. Sam dach będzie ultralekką konstrukcją wykonaną z jednego płata włókna węglowego.

Veyron Targa otrzyma też inne nastawy zawieszenia i ograniczoną do 350 km/h prędkość maksymalną, co i tak stawia go w gronie najszybszych aut tego typu na świecie. Premiera auta nastąpi w połowie sierpnia podczas konkursu elegancji w Pebble Beach w Kalifornii.

Chcąc wejść do wąskiego grona nabywców Veyrona Targa, które według zapowiedzi liczyć ma nie więcej, niż 80 osób, do ceny "seryjnego" Veyrona wynoszącej milion euro należy doliczyć około 150 000 euro. Zresztą w tym przypadku cena ma akurat najmniejsze znaczenie.

Źródło: Inside Line, informacja Moto Target