Veyron to kupa złomu

Veyron to kupa złomu15.04.2010
Tak jednoznaczną i negatywną opinię na temat jednego z najbardziej spektakularnych samochodów ostatnich lat mógł wygłosić tylko inny twórca drogowych bolidów. Ron Dennis, jedna z ważniejszych postaci w McLarenie, ...

... pozwolił sobie na dość frywolną wypowiedź na temat Bugatti Veyron, określając ten samochód "kupą złomu". Słowa te padły przy okazji wywiadu dla Arabian Business, w trakcie którego Dennis powiedział, że nie potrafi znaleźć nawet jednego czynnika, który powodowałby, że czułby się dobrze w Veyronie. Ron miał też sporo do powiedzenia na temat wyścigu Veyrona vs McLarenF1, który przeprowadził Top Gear w jednym z odcinków. Twierdzi on, że cała ekipa była już mocno zmęczona, bowiem F1 wielokrotnie wygrywał, a wg scenariusza miał przegrać.

Trudno nie zauważyć w tej wypowiedzi elementów strategii marketingowej. McLaren wprowadza właśnie na rynek swój nowy model MP4-12C i mimo tego, iż nie jest on bezpośrednim konkurentem w klasie Bugatti Veyron to dodatkowa grupa zainteresowanych klientów na pewno mu nie zaszkodzi.

Źródło: Moto Target