Najdroższy samochód świata na starcie Rage-Race

Najdroższy samochód świata na starcie Rage-Race30.05.2011
Na starcie Rage-Race 2011 zameldują się bolidy, w odniesieniu do których określenie samochód może wydać się nie na miejscu. Pojawią się tam - Bugatti Veyron - najdroższy samochód świata oraz dwie Ultimy GTR, z którymi szanse na torze ma jedynie... odrzutowiec.

Marka Bugatti po raz pierwszy pojawi się na Rage-Race i to od razu w imponującym stylu. W przypadku Veyrona nie sposób nie zgodzić się z opinią Jeremiego Clarksona, który porównuje go do słynnego Concorde’a.

Najdroższy samochód świata na starcie Rage-Race 1Liczby mówią same za siebie – moc silnika: 1001 koni mechanicznych, prędkość maksymalna to ponad 400 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 2,5 sekundy, a cena to ponad milion euro. Takich samochodów wyprodukowano dotychczas niewiele ponad 400 sztuk. Z tym większą satysfakcją organizatorzy Rage-Race witają załogę Veyrona w swojej stajni.

Nie inaczej jest w przypadku Ultimy GTR, która w liczbie dwóch sztuk pojawi się na starcie Rage-Race 2011. To dwudrzwiowe coupe swoim wyglądem przypomina rasową wyścigówkę, a do jego prowadzenia potrzeba wielogodzinnych treningów na torze. Niesamowite osiągi Ultimy to w głównej mierze to połączenie 800 konnego silnika oraz niewielkiej masy bolidu – niecałe 1000 kilogramów. Nic więc dziwnego, że takie monstra jak Ferrari Enzo czy McLaren F1 mogą występować jedynie w roli znikającego punktu we wstecznym lusterku Ultimy. Według ekspertów jedynym samochodem, który ma szanse konkurować z Ultimą jest wspomniany wyżej Bugatti Veyron.

Obecność takich samochodów jak Bugatti Veyron czy Ultima GTR utwierdza nas w przekonaniu, że Rage-Race jest jedyną tego typu i niepowtarzalną imprezą motoryzacyjną organizowaną w Polsce.

Najdroższy samochód świata na starcie Rage-Race 2Cały czas staramy zaskakiwać fanów Rage-Race motoryzacyjnymi rarytasami i oprawą imprezy, ale tak naprawdę to często my jesteśmy zaskakiwani przez zgłaszających się uczestników. Z roku na rok poprzeczka jest coraz wyżej zawieszana, co nieukrywam jest dla nas powodem do dumy. – mówi Robert Rasiński – przedstawiciel Depend SA, organizatora Rage-Race.

Rage-Race jest pierwszą i jedyną w Polsce imprezą typu Gran Turismo. Uczestnicy imprezy mają za zadanie przebycie określonej trasy, zaliczając nietypowe zadania na punktach kontrolnych. Każda z załóg przemierza trasę według obranego przez siebie scenariusza i wybrany przez siebie sposób, a zwycięża załoga która zdobędzie najwięcej punktów. W Rage-Race udział biorą samochody ekskluzywne, nieszablonowe i niespotykane codziennie na ulicach. Dotychczas w stawce ponad dwustu załóg królowały takie marki jak: Ferrari, Bentley, Lamborghini, Aston Martin czy Porsche.

Źródło: Biuro Prasowe Rage-Race 2011