Nowy Chevrolet Captiva zadebiutuje w Genewie

Nowy Chevrolet Captiva zadebiutuje w Genewie22.02.2013
Europejska premiera przeprojektowanego Chevroleta Captiva będzie miała miejsce w Genewie, gdy 5 marca rozpocznie się tam Międzynarodowy Salon Samochodowy. Odświeżona Captiva ma zmodyfikowany wygląd ...

...przedniej i tylnej partii nadwozia. Pojazd został wyposażony między innymi w nowe światła tylne z diodami LED, chromowane końcówki rur wydechowych o kwadratowym przekroju i przeprojektowany zderzak tylny.

Nowy Chevrolet Captiva zadebiutuje w Genewie 1W przedniej części nadwozia obniżono zderzak, wymieniono kratkę atrapy chłodnicy i światła przeciwmgielne. Facelifting uzupełnił zestaw nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 18 cali.

Zmiany objęły także listę wyposażenia standardowego; w wyższych wersjach klienci mogą się spodziewać dodatkowo bezkluczykowego systemu otwierania i uruchamiania samochodu. Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach, producent wprowadził do oferty wykończeń wnętrza nowe kolory tapicerki i nowe materiały (w tym obicia skórzane). A jeśli już mowa o kabinie – znajdziemy w niej deskę rozdzielczą o odświeżonym wyglądzie, a w niektórych wersjach wyposażeniowych także dwustrefową klimatyzację, nastrojowe oświetlenie i podgrzewane tylne siedzenia.

Oprócz siedmioosobowego, rodzinnego SUVa wiosną tego roku Chevrolet wprowadzi do sprzedaży na naszym kontynencie kompaktowego SUVa o nazwie Trax. Polscy klienci będą musieli poczekać na tę nowinkę do lata.

Nowy Chevrolet Captiva zadebiutuje w Genewie 2 Trax wyróżnia się atletyczną sylwetką, dynamiczną stylistyką i układem jezdnym o sportowej charakterystyce. Klienci będą mieli do wyboru trzy jednostki napędowe: 1,4-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 140 KM/103 kW, benzynowy silnik o pojemności 1,6 l i 1,7-litrowego diesla o mocy 130 KM/96 kW.

Mały SUV będzie dostępny w wersji z napędem na przednią oś lub wszystkie koła. Jeśli skusimy się na wariant wyposażony w przekładnię manualną, to będziemy mogli ograniczyć zużycie paliwa dzięki technologii Start/Stop.

Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM