CUPRA Formentor nominowana do Car of the Year 2021

CUPRA Formentor nominowana do Car of the Year 202111.01.2021
CUPRA Formentor znalazła się na finalnej liście samochodów nominowanych do prestiżowej nagrody Car of the Year 2021. Pierwszy w pełni autorski model marki jest jednym z siedmiu aut, które zawalczą o tytuł Samochodu Roku.

Car of the Year to jedna z najważniejszych nagród motoryzacyjnych. Samochód Roku 2021 wybierany jest przez 60 cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. W skład jury wchodzą eksperci reprezentujący 23 państwa. CUPRA Formentor wraz z sześcioma innymi autami będą zaciekle konkurować o miano zwycięzcy.

CUPRA
CUPRA Formentor

W lutym 2018 roku narodziła się CUPRA. Niekonwencjonalna marka oferuje zupełnie nowe portfolio produktów, w którego skład wchodzą: CUPRA Ateca, CUPRA Leon i CUPRA Formentor. Kolejnym etapem budowania wizerunku marki jest nominacja CUPRY Formentor do prestiżowej nagrody Car of the Year 2021.

– Nominacja CUPRY Formentor do tegorocznej nagrody Car of the Year jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia całego zespołu – powiedział Wayne Griffiths, prezes CUPRA i SEAT. – CUPRA Formentor to model wybijający markę na pełną niezależność, a jego pojawienie się na rynku to także swego rodzaju przełom. Model wyznacza niespotykany dotąd standard. Wraz z jego premierą dołączaliśmy do nowego rozwijającego się segmentu w Europie.

Ogłoszenie wyników już 1 marca.

Źródło: CUPRA