MotoNews.pl

CUPRA Leon VZ CUP – najbardziej drapieżne auto w swoim segmencie

11 sierpnia 2023

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
CUPRA-Leon-VZ-CUP-2023

Cupra Leon to drugi w historii samochód hiszpańskiej marki. Pojazd osobowy typu hatchback lub kombi produkowany jest od 2020 roku. Pierwotnie model Leon dostępny był w wersji hybrydowej 1.4 TSI Plug-In oraz z silnikiem 2.0 TSI o mocy 245 KM. Dwa lata później swoją premierę miała najdrapieżniejsza wersja modelu Leon – VZ CUP o mocy nawet do 310 KM.

Moc pod maską Leona VZ CUP

Dzięki nowoczesnej technologii i doskonałej inżynierii model CUPRA Leon VZ CUP oferuje napęd o zwiększonej mocy i doskonałej wydajności. W hatchbacku benzynowe wersje 2.0 TSI występują z napędem o mocy 245 KM lub 300 KM. Hybrydowy VZ CUP typu plug-in generuje moc nawet do 245 KM. Z kolei wariant w kombi zapewnia silnik benzynowy o mocy 310 KM i z napędem 4Drive na wszystkie koła.

CUPRA Leon VZ CUP 2023 4

“CUPRA Leon VZ CUP jest wyrazem naszego zaangażowania w doskonałą inżynierię, dbałość o detale oraz dążenie do perfekcji. Wprowadzając rozszerzoną gamę silnikową zwiększyliśmy nie tylko moc, ale zapewniliśmy naszym klientom prawdziwie sportowe doświadczenia z jazdy” – mówi Katarzyna Dziomdziora, PR Manager marek SEAT i CUPRA.

CUPRA Leon VZ CUP 2023 5

Sportowy design Cupry

Wersja VZ CUP została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie i wyjątkowej wydajności. Natomiast dbałość o detale oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że wnętrze pojazdu jest wyraziste, a jednocześnie sportowe. Obicie drzwi, podłokietnik oraz górna część deski rozdzielczej została uzupełniona obszyciami w kolorze miedzi. Zaawansowana technologia autonomicznej jazdy i reflektory Matrix LED zwiększające widoczność, gwarantują nie tylko emocjonujące doświadczenia, ale także bezpieczny przejazd w każdych warunkach.

CUPRA Leon VZ CUP 2023 6

Dodatkowym wyróżnikiem wnętrza Cupry Leona VZ CUP są sportowe fotele kubełkowe CUPBucket, wykończone skórą w kolorze Genuine Black lub Petrol Blue. Dodatkową uwagę przykuwają listwy progowe w kolorze Dark Alu oraz 19-calowe felgi z miedzianym wykończeniem.

Źródło: CUPRA