CUPRA UrbanRebel Concept w testach torowych

CUPRA UrbanRebel Concept w testach torowych14.11.2021
Prototyp CUPRY UrbanRebel Concept, którego premiera miała miejsce podczas wrześniowych targów w Monachium ma za sobą testy na torze wyścigowym.

Za kierownicą samochodu zasiadł dr Werner Tietz, wiceprezes ds. R&D marki CUPRA, który osobiście sprawdził możliwości najodważniejszej z dotychczasowych propozycji hiszpańskiej marki. Dzięki mocy maksymalnej 320 kW (435 KM) samochód od 0 do 100 km/h rozpędzi się w 3,2 sekundy.

CUPRA podczas targów IAA w Monachium przedstawiła swoją nową wizję samochodu inspirowanego wyścigami. Model został poddany testom na torze wyścigowym, z dr Wernerem Tietzem, wiceprezesem ds. R&D, za kierownicą.

CUPRA
CUPRA UrbanRebel Concept

Z hali wystawowej prosto na tor

CUPRA UrbanRebel Concept, nowy samochód koncepcyjny marki, jest najbardziej radykalną interpretacją miejskiego samochodu elektrycznego firmy. Model opiera się na koncepcji połączenia zrównoważonego rozwoju i sportowych osiągów. Dlatego też, to właśnie tor wyścigowy okazał się najlepszym miejscem do przetestowania pojazdu.

Samochód rozpędza się do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy. Aby to osiągnąć w pojeździe zainstalowano dwa silniki, które dostarczają całą moc. Podkreśla to sportowy charakter kolejnego już bezemisyjnego modelu marki.

CUPRA
CUPRA UrbanRebel Concept

- CUPRA UrbanRebel Concept to nasz kolejny model, który udowadnia, że elektryfikacja nie musi być nudna – stwierdza Werner Tietz, wiceprezes ds. R&D - Aby w pełni wykorzystać swoje możliwości, samochód dostarcza 320 kW mocy maksymalnej. Jazda nim zapewnia naprawdę wyjątkowe emocje – przyznaje Tietz.

Aerodynamika na torze

Projekt samochodu zakładał minimalizację oporu powietrza. Udało się to osiągnąć dzięki instalacji dużych wlotów powietrza i ponadstandardowemu spojlerowi. Pomimo swoich wymiarów (4 m długości i 1,4 m wysokości), nacisk położony w tym modelu na aerodynamikę sprawia, że przyczepność samochodu podczas jazdy jest wysoka, a zakręty pokonuje się bez utraty stabilizacji.

CUPRA
CUPRA UrbanRebel Concept

- Unikalne podwozie oraz układ kierowniczy modelu pozwalają na bardzo precyzyjne prowadzenie i stanowią inspirację dla produkcji seryjnej – podsumowuje Tietz.

CUPRA UrbanRebel pojawi się na rynku w 2025 roku.

Źródło: CUPRA